Büyük Amerika Turları

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

BÜYÜK AMERIKA TURLARI
ŞEKER VE KURBAN BAYRAMI TARİHLERİ DAHİL !!!
9 GECE / 11 GÜN

SAN FRANCISCO(2), LOS ANGELES(3), LAS VEGAS(2), NEW YORK(2)

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

18 MAYIS - 28 MAYIS 2017
22 HAZİRAN - 01 TEMMUZ 2017 *** ŞEKER BAYRAMI ***
13 TEMMUZ - 22 TEMMUZ 2017
03 AĞUSTOS - 12 AĞUSTOS 2017
25 AĞUSTOS - 03 EYLÜL 2017 *** KURBAN BAYRAMI ***
26 AĞUSTOS - 04 EYLÜL 2017 *** KURBAN BAYRAMI ***
(KURBAN BAYRAMI 2. TARİH BULUŞMA SAATİ 03:45, KALKIŞ SAATİ 06:45, DÖNÜŞ SAATİ 18:10 DUR.)

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - SAN FRANCISCO

Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 10.00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 079 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 13.05’te İstanbul-San Francisco uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile saat 16.25’te San Francisco’ya varış. Varışa istinaden yapılacak şehir turunda şehir Merkezi, Union Square, Pier 39 ve Golden Gate Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşme ve geceleme San Francisco’daki otelimizde.


2. Gün: SAN FRANCISCO

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden yolcularımızla Ekstra olarak düzenlenecek olan Muir Woods-Tramvay-Sausalito ve Cin Mahallesi turu yapılacaktır. Özel aracımız ile Golden Gate Köprüsü’nün üstünden geçerek dünyanın en uzun ağaçları olan Sekoya ağaçlarının bulunduğu, doğası ve havasıyla meşhur Muir Woods Ormanları’na gidiyoruz. Daha sonra San Francisco’nun en varlıklı ailelerinin yaşadığı, Bebek sahilini andıran Sausalito Kasabası’nı gezdikten sonra tekne ile ünlü Alcatras hapishanesi ve Golden Gate Köprüsü’nün arasından geçerek Pier 39’da çok keyifli bir mola veriyoruz. San Francisco’nun dünyaca ünlü tarihi tramvayı ile dünyanın en büyük Çin Mahallesi’ne gidiyor ve turumuzu otelimizde sonlandırıyoruz.
Muir Woods-Tramvay-Sausalito ve Cin Mahallesi Turu: 120 USD ( Kişi Başı )


3. Gün: SAN FRANCISCO - LOS ANGELES

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Yerel havayolları ile ABD’nin batı kıyısındaki en büyük şehirlerinden biri olan Los Angeles uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışın ardından otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Bu turumuz esnasında Beverly Hills, Hollywood, Çin Tiyatrosu, Ünlü Rodeo Drive, Sunset ve Hollywood Bulvarları, Şöhretler Yolu göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turundan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.


4. Gün: LOS ANGELES

Kahvaltının ardından arzu eden yolcularımız ile Ekstra tam gün San Diego turunu gerçekleştireceğiz. Özel aracımız ile Ameri Birleşik Devletleri’nin en güzel şehri olarak bilinen San Diego şehir turu esnasında, Atlas okyanusu kenarına konumlanmış olan La Jolla Kasabası, USS Midway Uçak Gemisi, The Kiss Heykeli, hediyelik eşya cenneti olan Seaport Village, Gaslamp Quarter, Coronado Isand ve San Diego Old Town’u göreceğiz. San Diego turumuzun ardından Los Angeles’daki otelimize dönüyoruz. Konaklama Los Angeles otelimizde.
San Diego Turu:  150 USD ( Kişi Başı )


5. Gün: LOS ANGELES

Kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Universal Studios turumuza katılabilirler. Dünyaca ünlü Universal Stüdyoları dünyada sadece dört yerde bulunmaktadır ve sadece Hollywood Stüdyolarında film çekimleri yapılmaktadır. Sadece film stüdyolarını gezmekle kalmayıp, film karakterlerinin büyülü dünyasında kendinizi kaybedecek ve keyfinizce eğleneceksiniz. Steven Spielberg;in danışmanlığını yaptığı Universal Studios’u gezerken karşılaşacağınız teknolojiye inanamayacaksınız. Transformers, Shrek, Minions, Waterworld göreceğiniz aktivitelerin sadece birkaçı. Tur sonrası otele transfer. Geceleme Los Angeles otelimizde.
Universal Studios Turu: 180 USD ( Kişi Başı )


6. Gün: LOS ANGELES - LAS VEGAS

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile dünyaca ünlü Mohave Çölü’nden geçerek, Günahlar Şehri Las Vegas ‘a hareket. 1930’larda kumarın serbest bırakılmasından sonra çölün üzerine inşa edilen Las Vegas, şansını denemek isteyenler için casinoları, birbirinden ilginç şovları ve restoranları ile, günümüzde en ilgi çekici şehirlerin başında geliyor. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından tüm bu güzellikleri rehberimiz eşliğinde tanımaya başlıyoruz. Şehir keşif turumuz sonunda otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman. Aksam birbirinden güzel dans Showları ve gösterileri izlemek için lütfen rehberinize danışınız. Geceleme Las Vegas otelimizde


7. Gün: LAS VEGAS

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dinlenme ve gezme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek dünyaca ünlü Grand Canyon ve ardından Premium North Outlet turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Premium North Outlet Turu: 40 USD ( Kişi Başı )
Grand Canyon Turu: Lütfen rehberinize danışınız.


8. Gün: LAS VEGAS - NEW YORK

Kahvaltının ardından Las Vegas havaalanına transfer. Yerel havayolları ile ABD’nin doğu kıyısındaki dünyanın en kozmopolit şehri New York’a hareket. Varışa istinaden yapılacak olan panoramik şehir turunda, Manhattan, neon ışıkların ve dev ekranların aydınlattığı Times Square, Birleşmiş Milletler Binası, Central Park ve 5’inci cadde göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turumuzun ardından otelimize hareket ve dinlenmek için serbest zaman. Dünyaca unlu Brodway müzikallerinden birini izlemek isterseniz lütfen rehberinize danışınız. Konaklama otelimizde.


9. Gün: NEW YORK

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Empire States ve Özgürlük Anıtı turumuza katılabilirler. Bu turumuzda ABD’nin sembolü haline gelmiş Özgürlük Anıtı’nı yakından görme ve fotoğraflama şansımız olacak. Manhattan metrosu ile yapacağımız bu turda, Empire States binasının 86. katındaki gözlem terasından New York şehrinin muazzam manzarasını seyretmeye doyamayacaksınız. New York Borsası, Wall Street, yıkılan ikiz kulelerin yerine yapılmış olan yeni Dünya Ticaret merkezi (Grand Zero) göreceklerimiz arasında. Tur bitiminde otelimize dönüş ve serbest zaman. Konaklama New York otelinde.Empire States ve Özgürlük Anıtı Turu: 115 USD ( Kişi Başı )


10. Gün: NEW YORK - İSTANBUL

Kahvaltının ardından havaalanı transferimize kadar serbest zaman, buluşmamızın ardından özel aracımız ile JFK havaalanına transfer, yerel saat ile 19.15’te  Türk Havayolları’nın TK-02 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket.


11. Gün: İSTANBUL

Yerel saat ile 12.10’da Atatürk Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk  Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – San Francisco gidiş ve  New York – İstanbul  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu bilete ait vergiler
 • San Francisco – Los Angeles ve Las Vegas – New York  iç hat uçuş biletleri ve bu bilete ait vergiler
 • Kahvaltı dahil konaklamalar,
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
 • Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)  
 • Vize ücreti  
 • Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Seyahat Sigortası
 • Ara uçuş bagaj ücretleri
 • Ek bagaj uçuş ücreti
 • İç hat bağlatı ücreti İzmir - İstanbul - İzmir 95 Usd. ( Bağlantı ücretleri ilgili sınıftan yer olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

  Yorumlar


  Büyük Amerika Turları Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  TURUN ARTILARI

  • Los Angeles’ta dünyaca ünlü Universal Stüdyoları’nı gezeceğiz.
  • Los Angeles’ta Sunset Bulvari, Rodeo Drive, Hollywood, Chinese Theatre ve Kodak Theatre gibi dünyaca ünlü yerleri göreceğiz.
  • Eğlencenin başkenti Las Vegas’ın ışıltılı dünyasını yaşayacağız.
  • Dunyanin en yasanilabilir sehirleri arasinda gosterilen, ABD’nin en guzel sehri San Diego’yu gorecegiz.
  • Ozgurluk Aniti ve Empire State Binasi’ni gorecegiz.

  BÜYÜK AMERİKA TURU / OTELLER

  Los Angeles : Custom Hotel  vb.
  http://www.jdvhotels.com/hotels/california/los-angeles-hotels/custom-hotel/

  Las Vegas: Planet Hollywood Hotel vb.
  https://www.caesars.com/planet-hollywood

  San Francisco: Best Western Plus Grosvernor Airport Hotel– vb.
  https://www.bestwestern.com/en_US/book/hotels-in-south-san-francisco/best-western-plus-grosvenor-airport-hotel/propertyCode.05297.html

  New York: The Manhattan at Times Square  - vb.
  http://www.manhattanhoteltimessquare.com/special-offers?gclid=CLPT_8PtjcwCFYTGGwodvdAKSQ

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Sağlık: Amerika Birleşik Devletleri’ne girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Sağlık Sigortası bu ülkede çok önemlidir. Çok acil durumlar haricinde tedavi hizmetleri ücretlidir. Bu nedenle sigortanızın yapıldığından emin olmanızı öneririz. Yemek konusunda herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu ülke genelinde içilebilir olarak kabul ediliyor ve restoranlarda özellikle istemediğiniz takdirde şişe suyu yerine musluk suyu geliyor.

  Gezi Zamanlaması Los Angeles, yarı tropikal Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü bir şehirdir. Yılın büyük bölümünü güneşli geçiren bu kentte gezimizin gerçekleşeceği zamanda sıcaklık 26°C - 30°C arasında olacaktır.
  Las Vegas, yarı tropikal çöl ikliminin hüküm sürdüğü bir şehirdir. Yıl boyunca gün içerisinde güneş yüzünü gösterirken geceleri sıcaklıklar oldukça düşebilir. Gezimizin gerçekleşeceği zamanda sıcaklık 26°C - 30°C arasında olacaktır.
  San Francisco, Akdeniz ikliminin sürdüğü bir şehirdir. Üç tarafı denizle çevrili olan bu şehirde, Pasifik Okyanusu’nda bulunan akıntılar hava sıcaklığında son derece etkili bir rol oynarlar. Gezimizin gerçekleşeceği zamanda sıcaklık 26°C - 30°C arasında olacaktır.

  Vize Bilgileri Amerika Birleşik Devletleri tüm pasaport tiplerine vize uygulamaktadır.

  Uçuş Süreleri İstanbul – Los Angeles: 13 saat 30 dakika, New York – İstanbul: 9 saat 40 dakika

  Para Birimi Amerika Birleşik Devletleri’nin para birimi Amerikan Doları’dır (USD).
  Saat Dilimi İstanbul ile Los Angeles, Las Vegas ve San Francisco arasında -10 saat fark olacaktır. İstanbulda saat 12:00 iken, belirtilen şehirlerde saat 02:00 olacaktır.

  Telefon Kullanımı Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü Her üç şehirde de dünya mutfağına ait en leziz örnekleri bulabileceğiniz restoranlar mevcuttur.

  Elektrik Amerika Birleşik Devletleri’nde 110 voltluk elektrik akımı var. Prizler Türkiye’de ve birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi iki uçlu ancak uçları yuvarlak değil, yassı. Dolayısıyla Amerika’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir adaptör almalısınız.

  Alışveriş Turumuz boyunca birçok ünlü markanın; hem sezon hem de sezon sonu ürünlerine sahip olma fırsatı bulabilirsiniz.

  ÖNEMLI NOT

  • Kimi oteller check-in esnasında yapılacak muhtemel harcamalar için oda başına kredi kartından bir miktar bloke etmektedir. Amerika uçuşlarında online check-in işlemi havayollarından kaynaklanan sebeplerden dolayı yapılamamaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
  • Amerika İç Hat Uçuşlarında Her Bagaj Ücretlidir. Ücretsiz Bagaj Taşıma Hakkı Bulunmamaktadır. Tüm Bagaj Ücretleri Yolcuya Ait Olup Ücretler Havayolu Firması Tarafından Belirlenmektedir.
  • Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat eden veya oradan gelecek yolcularımızın artan güvenlik unsurları nedeniyle cep telefonu ve laptop gibi elektronik aletleri güvenlikte açmalarını isteyebilmekte ve şarjı olmayan cihazların uçağa alınmaması ve ayrı bir güvenlik prosedüründen geçirildiğini bildiririz.
  • Ekstra turlar en az 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 15 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
  • Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
  • Otellere giriş saati  14.00 – 15.00 arası, çıkış ise 11.00-12.00 arasıdır.
  • Amerika Birleşik Devletlerinde elektrik sistemleri 110 volt ile çalışmakta olup Türkiye’den farklı bir fiş ve priz sistemi mevcuttur. Yanınızda götüreceğiniz elektronik aletleri kullanabilmek için gereken dönüştürücüyü (adaptör) Türkiye’deki elektrikçi dükkanlarından temin edebilir ya da havaalanında satın alabilirsiniz. 
  • Tura katılacak yolcularımızın pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir.
  • Bu seyahat esnasında Türk Hava Yolları ile yapacağımız uçuşlarda serbest bagaj hakkınız kişi başı (2) parça olup, valiz başı 23 kg. ile sınırlıdır. 
  • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı en fazla  7 kg olabilir.
  • ABD içerisinde yapacağımız iç uçuşlarda valiz başına  25 USD / 30 USD arası ücret alınmaktadır.
  • Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Bin Rota ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. 
  • Son zamanlarda artan terör ihbarları yüzünden kabin içerisine alabileceğiniz eşyalar konusunda ciddi kısıtlamalar getirilmiştir. Kabin içerisine alacağınız çantalarınızda kesinlikle hiçbir kesici, delici, yanıcı, parlayıcı madde bulundurmayınız. Su da dahil olmak her türlü yiyecek, içecek maddesini kabin bagajınıza kesinlikle almayınız. Kabin içerisine alacağınız likitlerin (deodorant, krem, diş macunu, parfüm v.b.) toplam miktarı 50 ml’yi aşmamalıdır. 
  • Bu seyahate katılacak her yolcunun ABD vizesine ihtiyacı vardır. ABD Konsolosluğu veya Büyükelçiliği randevu bazında çalışmakta olup, vize müracaatını şahsen kabul etmektedir. 
  • Otellerde 3’lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Bin Rota veya Tur rehberi sorumlu değildir.
  • Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. 

  Gençaystar Turizm havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gençaystar Turizm sorumlu tutulamaz. Gençaystar Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Gençaystar Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gençaystar Turizm  sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.


  İptal Şartları


  İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)