İtalya Grande Turları

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

TURK HAVA YOLLARI İZMİR’DEN İZMİR’E

GRANDE İTALYA TURLARI

BOLOGNA (1) & VENEDİK (1) & MİLANO (1)
CENOVA (1) & FLORANSA (1) & ROMA (2)

Siena, Göller Bölgesi, Napoli, Pompei, Verona,
Garda Gölü, Sirmione Kasabası, Como Gölü

Vaporetto Geçiş Ücretleri, Şehir Giriş Vergileri,
Şehir Konaklama Vergileri Fiyata Dahil!
Bologna, Venedik, Milano, Cenova, Floransa, Roma
Şehir Turları Fiyata Dahil!

TURK HAVA YOLLARI TARiFELi SEFERi iLE
İzmir’den Gidiş ve Dönüş 7 Gece 8 Gün

(ÖNEMLİ BİLGİ: SUNEXPRESS HAVA YOLLARI İzmir-Milano-İzmir uçuşlarını tamamen iptal ettiği için, turlarımız bundan böyle TURK HAVA YOLLARI ile gerçekleşecektir.)

Tur Programı

1. Gün: İzmir’den Çıkışlı Bologna Uçuşu, Venedik (Turk Hava Yolları kalitesiyle…)

Gece Yarısı Saat: 02.00’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İç hatlar terminali GENÇAYSTAR TRAVEL kontuarında buluşuyoruz. Gerekli bagaj ve check in işlemleri sonrasında, TURK HAVA YOLLARI ile TK2305 sefer sayılı Saat: 03.40 uçuşu ile İstanbul ve sonrasında TK1321 sefer sayılı uçuşu ile 08.30 uçuşu ile BOLOGNA GUGLIELMO MARCONI HAVALIMANI’na iniyoruz. Check In ve Gümrük işlemlerimizi tamamlayarak rehberimiz ile birlikte aracımıza geçiyor, Bologna’ya hareket ediyoruz. Uzun süren yolcuğumuz sonrasında Bologna panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda; Piazza Maggiore, Asinelli Kulesi, S. Domenico Bazilikası, Neptün Çeşmesi, Santa Maria dela Vita görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Kanallar Şehri olarak nam yapmış Venedik’e hareket ediyoruz. Venedik şehir turumuzda, kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Çan ve Saat Kulesi ile Rialto Kulesi ve Köprüsü’nü görerek Venedik şehir turumuzu tamamlıyoruz. Venedik’deki turumuz sonra dileyen konuklarımız Venedik’e özgü Gondollar ile ekstra olarak tur yapabilirler. Tur bitimi konaklama için otelimize gidiyoruz. Geceleme Mestre/Padova/Treviso otelimizde.


2. Gün: Venedik, (Verona, Garda Gölü, Sirmione Kasabası) Milano

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, (ekstra tur1) Verona & Garda Gölü & Sirmione Kasabası Turu’na çıkıyoruz. Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu, Roma’daki Coloseum arenasından sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona’ya gidiyoruz. Tarihi Arenası, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Kilisesi ve Juliet Evi ile Verona Turunu tamamlıyoruz. Daha sonra kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü ve Sirmione köyü turumuzda göreceğimiz yerler arasında. İtalya’nın en büyük göllerinden birisi olma özelliğini taşıyan Garda Gölü turumuzu gerçekleştiriyoruz. Muhteşem doğasında kendimizi kaybediyor ve kıyılarında fotoğraf molası veriyoruz. Ardından doğasının güzelliği ile ünlü Sirmione Kasabası ile günü tamamlıyoruz. Daha sonra Milano’ya doğru yol alıyoruz. Geceleme Milano’daki otelimizde.


3. Gün: (Como Gölü), Milano, Genova

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Milano şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz esnasında İtalya’ya özgü yapıları görüyor, Duomo, La Scala meydanları ile turumuzu tamamlıyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından, dileyen misafirlerimiz için; (ekstra tur2) Como Gölü Turu için yola çıkıyoruz. İtalya'nın kuzeyinde bulunan, İsviçre sınırında bulunan ve 3. büyük gölü olan Como Gölü’nün insanı büyüleyen manzarası eşliğinde geziyoruz. Göl kıyısında ünlü isimlerin evlerini görürken, tekne turunu gerçekleştiriyoruz. Tur bitiminde; Rehberimiz ile birlikte aracımıza yerleşmemizin ardından Cenova’ya doğru yol alıyoruz. Geceleme Cenova’daki otelimizde.


4. Gün: Cenova, (Pisa & Portofino), Floransa & Montecatini

Sabah kahvaltısı sonrası, günümüzdeki ismiyle Ligurya Bölgesi’nin merkezi olarak anılan Cenova şehir turuna çıkıyoruz. Rehber eşliğinde gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; Cenova liman bölgesi, Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali, Torre Della Lanterna gezeceğimiz yerler arasında. Ardından, (ekstra tur3) Pisa & Portofino Turu’na çıkıyoruz. Pisa Gezisi’nde 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran, dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü yapıyı görüyoruz. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Pisa Kulesi’nde bu hatıra fotoğrafını kesinlikle çektiriyor ve Pisa’daki turumuzu tamamlıyoruz. Ardından Portofino’ya çekiyor ve daracık sokaklarında kendimizi kaybediyoruz. Kafelerinde ve hediyelik eşya dükkanlarında doyasıya vakit geçirip turumuzu tamamlıyoruz. Daha sonra Floransa, Montecatini bölgesindeki otelimize dönüyoruz. Geceleme Floransa veya Montecatini otelimizde.


5. Gün: Floransa, (Siena), Roma

Sabah kahvaltısı sonrası, Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Floransa şehir turumuzda; Duomo, Uffizi Sarayı, Michelangelo Meydanı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Santa Croce Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra, (ekstra tur4) Siena Turu gerçekleştiriyoruz. Siena; Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Siena turumuzu tamamlıyor ve Roma’ya hareket ediyoruz. Geceleme Roma’daki otelimizde.


6. Gün: Roma (Napoli & Pompei)

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ekstra olarak düzenlenecek, (ekstra tur5) Napoli & Pompei Turuna katılıyoruz. İtalya’nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünya’nın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei’yi geziyoruz. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmakta olan bir kent olup, Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya tekrar çıkarılmıştır. Pompei şehir turunda göreceğimiz yerler; Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma’ya geri dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Roma’daki otelimizde.


7. Gün: Roma, (Roma Şehir Turu), Bologna

Sabah kahvaltısı sonrası, Roma şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler; Vatikan San Pietro Katedrali, Collosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Trevi Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri bulunmaktadır. Turumuz sonrasında Roma’nın keyifli kareleri sonrasında, Bologna’ya hareket ediyoruz. Geceleme Bologna’daki otelimizde.


8. Gün: Bologna, (Turk Hava Yolları ile) İzmir

Sabah kahvaltısı sonrası, rehberimizin belirleyeceği saatlere kadar serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatlerde Bologna Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerimizi tamamlayarak TURK HAVA YOLLARI TK1322 sefer sayılı uçuşu ile Saat: 11.10 ‘da İSTANBUL’a sonrasında TK2332 sefer sayılı Saat: 17.00 uçuşu ile de İzmir’e hareket ediyoruz. Bir başka GENÇAYSTAR TRAVEL organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz. Hoşca kalın…

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile Bologna Gidiş, Bologna Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 • Türk Hava Yolları Tüm Uçuşlar Boyunca Yemek ve İçecek İkramları
 • Uçuş ve Liman Vergileri
 • Bologna Havalimanı Transferleri
 • Milano, Cenova, Floransa, Roma, Bologna, Venedik Panoramik Şehir Turları
 • Oteller’de 7 Gece Oda Kahvaltı Bazında Konaklama
 • Otellerde Alınan Sabah Kahvaltıları (7)
  Continental (Basit Kahvaltı)
 • Vaporetto Ücretleri
 • Şehir Vergileri, Şehir Giriş Ücretleri (Checkpoint)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri ve Ekstra Verilen Akşam Yemeği Molaları
 • Ekstra Geziler ve Eğlence Tur Programları
 • Schengen Vizesi ve Hizmet Bedeli: 120 Eur. ( Evrak listesi için tıklayınız... )
  (Yeşil Pasaport sahiplerine vize uygulaması yoktur.)
 • Seyahat İptal, Devir, Güvence Paketi: 15 Eur.
  (65 – 80 Yaş 30 Eur olarak hesaplanır.)
 • Yurtdışı Çıkış Fonu: 15 TL (Bankaya yatırılmalıdır.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İZMİR HAVA ALANI (02:00)

Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

Yorumlar


İtalya Grande Turları Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Doğrulama Kodu:
Sayıyı yazın:

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

PAKET EKSTRA TURLAR & SEÇENEKLİ TURLAR

 • Ekstra Tur 1 – Verona & Garda Gölü & Sirmione Kasabası Turu 60 EUR. 
 • Ekstra Tur 2 – Como Gölü Turu 50 EUR.
 • Ekstra Tur 3 – Pisa & Portofino Turu 80 EUR.
 • Ekstra Tur 4 – Siena Turu 50 EUR.
 • Ekstra Tur 5 – Napoli & Pompei Turu 90 EUR.
 • Not: Ekstra turlarımız 0-2 yaş ücretsiz, 3-12 yaş %50 İndirimlidir.
 • ! 5 Adet paket Ekstra turun ofiste kayıt anında alınması kaydı ile 330 Eur yerine 100 Eur. İndirimle 230 Eur.

 

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Ayrıca Schengen vizesi olanlar ve yeşil pasaport için ekstra vize almaya gerek yoktur.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • 3 Kişilik Odalar her zaman 3. Yatak her zaman orjinallerinden küçüktür. Otel müsaitliklerine göre sağlanabilmektedir. 3. Yatak açılır kapanır yatak olarak dizayn edilebilmektedir. Hiçbir suretle acenta misafire orijinal yatak garantisi vermemektedir.
 • İtalya bölgesi’ndeki otel kahvaltıları basit (kontinantel) olarak servis edilmektedir. Gruba ana restauranttan ayrı bir salonda sunulabilir. Acentamızın bu konuda kahvaltıyı belirtilen salonda kabul etmektedir.
 • Vize olduğu halde Ülke’nin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu Ülke ’ye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentamızın sorumluluğu bulunmamakta olup, tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir. Vize almak Ülke’ye kesin giriş hakkı vermez.
 • 2 Ülke arasında Vizesiz (Yeşil Pasaportlar için) geçiş protokolünde bir değişiklik olması halinde ilgili pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir. Bu süreçlerde rezervasyonunuzun geçerliliğini acentadan kontrol edebilirsiniz.
 • Tur şehir turları panoromik olarak müze ve girişlerinin dâhil olmadığı, rehber eşliğinde yapılan tanıtım turlarıdır. Otobüs ile ulaşılamama durumunda toplu taşıma ve yaya olarak gerçekleşebilir. Kapatılan yol, cadde, meydan durumlarında acentamız sorumluluk almamaktadır.
 • Gençaystar Travel, Havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuşlarda meydana gelen değişiklikler, saat değişiklikleri ve parkur değişiklikleri önceden tahmin edilemeyeceği için 48 saat önceden lütfen uçuş planınızı teyit ediniz. Tur yeterli katılım sağlanmadığında iptali yapılabilir, ancak alınan vizelerin ücret iadesi yapılmaz.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri

 • İtalya Vizesi Gereklidir. Geçerli Schengen ve Yeşil Pasaport'a Vize uygulaması yoktur.
 • Evrak listesi için tıklayınız...

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)