Kurban Bayramı, Kapadokya Turları

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

Yağmur ile rüzgarın el ele vererek yazdığı bir peri masalıdır;

KAPADOKYA

Ürgüp'de konaklama farklılığı ile DİNLER HOTELS kalitesi bu programda!
5*DİNLER HOTELS, ÜRGÜP

Nevşehir'de konaklama farklılığı ile DİNLER HOTELS kalitesi bu programda!
4*DİNLER HOTELS, ÜRGÜP

Ihlara Vadisi, Derinkuyu, Ortahisar, Uçhisar, Zelve, Hacıbektaş, Çavuşin, Mustafapaşa,
Ürgüp, Göreme, Konya, Mevlana, Akşehir, Nasrettin Hoca Türbesi

KURBAN BAYRAMI’NA ÖZEL HERKESE AYRI BİR SEÇENEK VAR!

4*DİNLER HOTELS, NEVŞEHİR –> KURBAN BAYRAMI-1
30 AĞUSTOS – 02 EYLÜL 3 GECE 3 GÜN 389,00 ₺
5*DİNLER HOTELS, ÜRGÜP –> KURBAN BAYRAMI-2
31 AĞUSTOS – 03 EYLÜL 3 GECE 3 GÜN 429,00 ₺
4*DİNLER HOTELS, NEVŞEHİR –> KURBAN BAYRAMI-3
31 AĞUSTOS – 03 EYLÜL 3 GECE 3 GÜN 399,00 ₺
5*DİNLER HOTELS, ÜRGÜP –> KURBAN BAYRAMI-4
01 – 04 EYLÜL 3 GECE 3 GÜN 399,00 ₺ 

Tur Programı

1. Gün: İzmir’den Çıkış ve Yolculuk

Saat:18.45’de GİRNE BULVARI (Acenta Önü), 19.00’da MAVİŞEHİR (Ege Park AVM Önü), 19.10’da BOSTANLI (İskele Önü Durakları), 19.15’de KARŞIYAKA (Anıt Önü), 19.30’da LOZAN (Atatürk Lisesi Önü), 19.45’de ÜÇYOL (Şehirlerarası Otobüs Ofisleri Önü), 20.00’de BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs Önü)’den siz değerli konuklarımızı alıp, dünyaca ünlü peribacalarının bulunduğu, tabiat harikası KAPADOKYA’ya hareket ediyoruz. Uşak, Afyon, Konya üzerinden sabah saatlerinde Aksaray'a ulaşıyoruz.


1. Gün: Ihlara Vadisi, Narlıgöl, Derinkuyu, Ortahisar, Uçhisar, Zelve

Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri’nde alacağımız (extra) sabah kahvaltısından sonra, İç Anadolu'nun en yüksek dağlarından Hasan Dağı'nın eteklerine gidiyoruz. İçerisinde 105 tane kilise barındıran Ihlara Vadisi’nde; Ağaçaltı, Yılanlı ve Sümbüllü Kilise’yi ziyaret ediyor ve melendiz çayı boyunca keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından Narlıgöl (Acı Göl) Krater Gölü’ne gidiyor ve anılarımızın arşivine yeni fotoğraflar ekliyoruz. Daha sonra bölge tarihi ve o devirdeki sosyal yapıyı, yaşam tarzını gösteren yöredeki yeraltı şehirlerinin en büyüğü Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni geziyoruz. Ardından peribacaları oluşumlarını incelemeye başlıyor ve öğle yemeği için Ortahisar’a doğru yol alıyoruz. Yemek sonrası bir zamanların insanlara yardım eden perilerinin, güvercinlere dönüştükten sonra da insanlara yardım etmeye devam etmelerinin efsanesini dinliyor ve ilk olarak Güvercinlik Vadisi’ni ardından Uçhisar Kalesi’ni görüntüleme fırsatı buluyoruz. Sonrasında bu kez bölgeye özgü Onyx Taşı’nın atölyede ustalarının elinde şekillenip esere dönüşüne tanıklık ediyor ve Kapadokya’nın güzel vadilerinin manzarası eşliğinde kahve molası için O Ağacın Altında’ya gidiyoruz. Ardından Zelve’nin mahalleleri olan Paşabağ Vadisi, Devrent Vadisi‘nin eşsiz güzelliklerine hayal gücümüz ile tanıklık ediyor ve günün son fotoğraf molasını Üç Güzeller’de veriyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: Hacıbektaş, Çavuşin, Mustafapaşa, Ürgüp, Göreme

*** Gün doğumunu ihtişamıyla seyretmek için yapacağımız BALON TURU (ekstra) ‘na katılacak konuklarımızla erken kalkıyor ve otelimizden ayrılıyoruz. *** (Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir.)

Balon turunun ardından sabah kahvaltımızı otelimizde alıyor ve Hacı Bektaş-I Veli Külliyesi ’ni ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Sırasıyla; Nadar, Dergâh ve Hazret Avlu’larını ve etraflarını süsleyen yapıları (üçler ve aslanlı çeşme, aşevi, cami, mihman evi, meydan evi, çilehane, kırklar meydanı) ziyaret ediyoruz. Son olarak Hacı Bektaş-I Veli’nin ve Balım Sultan’ın Türbelerini de ziyaret ettikten sonra Hacı Bektaş’tan ayrılıyor ve Çavuşin’e gidiyoruz. Çanak Çömlek Atölyesi'nde çömlekçilik hakkında bilgi alıyor ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Ardından öğle yemeği için Kapadokya’nın özgün mimarisini yansıtan doğal yapılardan birisinde yemek molası veriyor ve yöreye özgü lezzetleri tatmaya devam ediyoruz. Yemek sonrası yapılarıyla bizleri büyüleyecek; Asmalı Konak Dizisi’nin de ilk çekimlerine ev sahipliği yapan Mustafa Paşa’ya gidiyoruz. Panoramik olarak yapacağımız kısa turun ardından bölgenin en hareketli yerleşimi Ürgüp’e dönüyor ve bu kez ikinci Asmalı Konak Evi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından volkanik arazinin armağanlarından Kapadokya’nın o güzel üzümlerinin şarapla biten hikâyesini Turasan Şarap Fabrikası’nda dinliyoruz. Ve günü Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini birleştirerek ziyarete gelenlere doyumsuz zevk ile sunan Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ederek sonlandırıyor ve ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Dileyen konuklarımızla (ekstra ) Kapadokya Gecesi.


3. Gün: Sultanhan Kervansarayı, Konya, Mevlana, Akşehir, Nasrettin Hoca Türbesi

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp; tarihi ipek yolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan Sultanhani Kervansaray’ını geziyoruz. Sonrasında Konya’ya ulaşıyor ve kısa bir yemek molası veriyoruz. Ardından Mevlana Müzesi ve Türbesi’ni ziyaret ediyor ve Akşehir’e gidiyoruz. Bu kez Nasreddin Hoca Türbesi’ni ziyaret ediyor, Gülmece Parki’nda kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından İzmir’e doğru hareket ediyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından şehrimize ulaşıp bir daha ki GENÇAY STAR organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.

 

Kapadokya Bölgesi olarak anılan bölgede birçok noktada Müzekart geçmektedir. Bu sebeple bu seyahat için tura çıkmadan müzekart almanızı öneriyoruz. Alınmış geçici kartlar var ise aslına çevirmenizi öneriyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • 2 Gece Seçiminize Göre Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (2), Akşam Yemekleri (2)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası Güvence Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Son Gün Alınan Akşam Yemeği
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Kapadokya Türk Gecesi Eğlencesi
 • Kapadokya’da Balon ile Uçuş Etkinliği (hava şartları dâhilinde)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ACENTA (18:45)
 • MAVİŞEHİR EGE PARK (19:00)
 • BOSTANLI İSKELE (19:10)
 • KSK ANIT (19:15)
 • LOZAN (19:30)
 • ÜÇYOL (19:45)
 • BORNOVA EGE KAMPÜS (20:00)

Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

Yorumlar


Kurban Bayramı, Kapadokya Turları Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Doğrulama Kodu:
Sayıyı yazın:

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

 • ÜRGÜP – 5*DİNLER HOTELS -> http://urgup.dinler.com (2 Gece)
 • NEVŞEHİR – 4*DİNLER HOTELS -> http://nevsehir.dinler.com (2 Gece)
 • Konaklama Hakkında Önemli Not: Acentamız Kapadokya Turları’nda DİNLER HOTELS grubuna ait 4-5 yıldızlı tesislerde konaklama yapmaktadır. DİNLER HOTELS otelleri Nevşehir ve Ürgüp bölgelerinde bulunmakta olup Kapadokya Kültür Rotası merkezinde yer almaktadır. Lütfen turdan 1 hafta önce kalacağınız oteli teyit ediniz.

 

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Tur fiyatlandırmasında yer alan koltuk ücreti 2 yetişkin ile birlikte katılım gösteren 0-6 yaş içindir.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)