Bulgaristan & Romanya & Transilvanya & Şatolar (Köstence Dahil)

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın!

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
ODA BAŞI 260 €’a VARAN İNDİRİMLİ SÜPER FİYAT!

ERKEN REZERVASYON SON FIRSATLAR

ADIM ADIM KAPSAMLI TUR PROGRAMI AYRICALIĞI
BULGARİSTAN & ROMANYA

KÖSTENCE & TRANSİLVANYA & ŞATOLAR
FİLİBE & SOFYA & PLEVNE & RUSÇUK
VARNA & NESEBAR & BURGAZ
BÜKREŞ (BRAŞOV-SİNAİA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU)

TAMAMI 4*OTELLER, TÜM AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL!
EKSTRA TUR YOK! ADIM ADIM DETAYLI TUR PROGRAMI FARKI!
PROFESYONEL REHBERLER, LÜKS TURİZM ARAÇLARI EŞLİĞİNDE

TUR HAREKET TARİHLERİMİZ 5 GECE 6 GÜN
(Halen Erken Rezervasyon indirimleri devam eden tarihlerimiz var!)

1.TUR: 18-23 NİSAN (Gerçekleşti) 2.TUR: 15-20 MAYIS (Gerçekleşti)  3.TUR: 12-17 HAZİRAN (Gerçekleşti) 
4.TUR: 10-15 TEMMUZ (Gerçekleşti) 5.TUR: 24-29 TEMMUZ (Gerçekleşti) 6.TUR: 19-24 AĞUSTOS  (Dolu) 
7.TUR: 20-25 AĞUSTOS  8.TUR: 28 AĞUSTOS-02 EYLÜL (Dolu) 9.TUR: 11-16 EYLÜL (299 €)
Yeni Tarih: (10.TUR) 24-29 EKİM (299 €)

Tur Programı

1. Gün: Yolculuk [-TÜRKİYE-]

Akşam Saat 16.30’da ÜÇKUYULAR (Shell İstasyon Karşısı), Saat: 17.00’de ÜÇYOL (Otobüs Ofisleri Önü), 17.15’de LOZAN MEYDANI (Fuar Kapısı Önü), 17.30’da BAYRAKLI (Bayraklı Üst Geçit Duraklar Önü), 17.45’de KARŞIYAKA ANIT (Karşıyaka Anıt Karşısı), 18.00’da KARŞIYAKA YUNUSLAR (Yunuslar Karşısı Mavi Kule Önü), 18.15’de MAVİŞEHİR (Mavişehir Ege Park Önü) önünden siz değerli yolcularımızı alarak Edremit, Akçay üzerinden Lapseki’ye ulaşıyor. Feribotla kısa bir deniz yolcuğu yaparak karşıya geçiyor ve molalar vererek yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

(Yolculuğumuz Menemen, Aliağa, Şakran, Dikili, Ayvalık, Akçay ana yolu üzerinden sürmektedir. Bu güzergâh üzeri katılmak isteyen misafirlerimiz acentamızdan bilgi alabilirler…)


2. Gün: Filibe(Plovdiv), Sofya, Plevne, Rusçuk [-TÜRKİYE-> BULGARİSTAN-]

Kapıkule Sınır Kapısı’nda pasaport ve gümrük işlemlerimiz sonrasında BULGARİSTAN’a giriş yaparak PLOVDİV’e doğru yol alıyoruz. Yolumuz üzerinde PAZARCIK’da vereceğimiz sabah kahvaltı molası ardından ülkenin ikinci büyük kenti olan FİLİBE’yi gezmeye başlıyoruz. 2019 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmaya hak kazanan adını Makedonya Kralı II.Philip’ten alan Filibe’de ilk durağımız ESKİ ŞEHİR oluyor ve gezimize olağanüstü mimariye sahip evleri görerek, arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyerek başlıyoruz. Tepeler üzerine kurulu şehrin 7 Tepesi’nden birisi olan NÖBET TEPE’nin eteklerinde hem mimarisi hem otantik havasıyla bambaşka dünyalara dalıp gideceğimiz şehirde sırasıyla BALABANOV EVİ,  BAKALOVA EVİ, BAYATOVA EVİ, HİSAR KAPI, ETNOĞRAFYA MÜZESİ(Argir Kuyumdzhioglu),GALERİ, ECZANE MÜZESİ, DIMITRI KİLİSESİ, ASSUMPTION KATEDRALİ’ni görerek CUMA CAMİSİ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından ROMA DÖNEMİ STADYUM, ANTİK TİYATRO’yu gördükten sonra KNYAZ ALEKSANDR I ve RAYKO DASKALOV caddelerinde vereceğimiz kısa serbest zaman sonrası ODEON da buluşarak FİLİBE ’ye veda ediyor ve BAŞKENT SOFYA’ya doğru yola çıkıyoruz. Yürüyerek şehirdeki turumuza başlıyor; BANYABAŞI CAMİİ ’ni, SERDİCA ANTİK KENTİ ’nin Kalıntılarını, MİLENYUM ANITI ’nı, NEDELYA KİLİSESİ ’ni, RUSKİ KİLİSESİ ’ni, HÜKÜMET BİNALARI’nı, ÇAR OSVOBODİTEL ANITI ’nı, SOFYA ÜNİVERSİTESİ ’ni, AYASOFYA ’yı görüyor ve ALEKSANDR NEVSKİ KATEDRALİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından yönümüzü 93 Harbi sırasında Gazi Osman Paşa’nın destan yazdığı PLEVNE’den geçerek, Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli donanma üslerinden TUNA NEHRİ kıyısındaki RUSÇUK’a gidiyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: Rusçuk, Bükreş (Braşov-Sinaia-Bran-Drakula Şatosu) [-BULGARİSTAN-> ROMANYA-]

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra RUSÇUK ’tan ayrılarak ROMANYA `nın Başkenti BÜKREŞ’e ulaşıyoruz. Alacağımız kısa serbest zaman sonrası filmlere ve romanlara konu olmuş TRANSILVANYA Bölgesi için hareket ediyoruz. Tarihi dokusunu korumayı başarabilmiş Romanya’nın Kurucusu I.Carol’ın memleketi de olan SINAIA `ya ulaşarak turumuza başlıyoruz. Muhteşem doğanın ortasındaki PELES KALESİ ve ŞATOSU ile büyülenirken efsaneleriyle ünlü BRAN`da DRAKULA ŞATOSU`nu gidiyoruz.  Ardından RAŞNOV üzerinden Ortaçağ’ın tipik ama bir o kadar da şirin kentlerinden BRAŞOV`a hareket ediyoruz. Zamana meydan okuyan RAŞNOV KALESİ’ni görerek ulaştığımız Braşov’da Dünyanın en dar sokaklarından HALAT CADDESİ, KARA KİLİSE, ŞEHİR MEYDANI (PIATA SFATULUI), SAAT KULESİ, MECLİS BİNASI’nı gördükten sonra BÜKREŞ ’e dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: Bükreş, Köstence [-ROMANYA-]

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Bükreş şehir merkezindeki gezimize başlıyoruz.  Sovyet Mimarisinden Romen Köy Mimarisine çok değişik mimariye sahip pek çok yapının bulunduğu kentteki turumuza CUMHURİYET MEYDANI’ndan başlıyoruz. BÜYÜK KÜTÜPHANE, ATHENEUM ve ZAFER ANITI, ÜNİVERSİTE BİNASI, MİLLİ KÜTÜPHANE ve TİYATRO, Çavuşesku döneminde yaptırılan Dünya Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük sivil yönetim, en pahalı yönetim ve en ağır binası olan PARLAMENTO SARAYI’nı gördükten sonra Avrupa’nın 4.büyük limanı KÖSTENCE’ye gidiyoruz. 1910 yılında inşası gerçekleştirilen art nouveau tarzı mimarisiyle Köstence’nin sembol yapısı CASINO’yu, CENEVİZ DENİZ FENERİ, SURLAR, MAHMUDİYE CAMİİ, KATEDRAL’i ve SALIGNY ANITI’nı görerek otelimize yerleşiyoruz. Türkçe konuşan çingeneleri ve Türk Tatarları ile özgün kentimiz Köstence’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: Köstence, Varna [-ROMANYA-> BULGARİSTAN-]

Sabah kahvaltımızı otelimizden aldıktan sonra Köstence ve ardından Romanya’ya veda ederek Bulgaristan`ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz`in incisi VARNA`ya doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz kıyılarının popüler eğlence merkezlerinden olan Bulgar Las Vegas’ı olarak da bilinen Varna’da ilk durağımız DENİZ PARKI. AKVARYUM’dan DONANMA MÜZESİ’ne pek çok güzelliği içinde barındıran Deniz Park’ında serbest zaman kullandıktan sonra CATHEDRAL OF ASSUMPTION’a gidiyoruz. SAAT KULESİ, ROMA HAMAMI, TREN İSTASYONU, HALİÇ ve ASPARUH KÖPRÜLERİ ’ni gördükten sonra KORDON’da yürüyüş yaparak şehrin hareketliliğine bizler de ortak oluyoruz. Ardından otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.


6. Gün: Varna, Nesebar, Burgaz (Burgas), Kırklareli, İzmir [-BULGARİSTAN-> TÜRKİYE-]

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra anakaraya dar bir geçit ile bağlanan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan NESEBAR’a gidiyoruz. Roma, Bizans ve Osmanlı’nın eserlerini bağrında bulunduran, Bulgar Kiliselerinin en güzel örnekleri ile günümüzün butik bir kasabası olan kentte yapacağımız yürüyüşün ardından BURGAZ’a gidiyoruz.  Her sene Kum Festivali düzenlenen sahilleriyle ünlü Burgaz’da yapacağımız panoramik turun ardından KRİL ve METODY CATEDRAL’ini ziyaret ettikten sonra DEREKÖY SINIR KAPISI ’na doğru hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından ülkemize giriş yaptıktan sonra Yıldız Dağları’nı aşarak Keşan üzerinden feribotun durumuna göre Gelibolu ya da Eceabat’tan geçiş yapıyor ve ÇANAKKALE üzerinden İZMİR ’e doğru yol alıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi alınış noktalarına bırakarak bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. Bir başka organizasyonumuz da tekrar sizleri ağırlamak dileğiyle… HOŞÇA KALIN!

ÖNEMLİ NOT: Sınır kapısı, feribot ve yol yoğunluğuna bağlı olarak İzmir’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. O sebeple dönüş bileti, uçak bileti gibi planlarınızı bir sonraki güne göre yapmanızı öneriyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüs ile Ulaşımlar ve Programdaki Tüm Turlar
 • İzmir’den İzmir’e Tüm Ulaşım ve Transfer Hizmetleri
 • Program’da Belirtilen Tüm Şehir Turları
 • Şehir Turları Esnasında Zorunlu Lokal Rehberlikler
 • Tüm Şehirlerde Konaklama ve Turist Vergileri
 • Oteller ’de 4 GECE Yarım Pansiyon Bazında Konaklama
 • Oteller ’de 4 Akşam Akşam Yemeği
 • Oteller ‘de 4 Sabah Kahvaltısı
 • GENÇAYSTAR Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • GENCAYSTAR Güvencesi
 • GENÇAYSTAR Otobüs içi İkramlar (Su, Çay, Kahve vs.)
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Kaptan ve Rehber Bahşişleri
 • Ekstra Olduğu Belirtilen Her Türlü Hizmet (*)
 • Schengen Vize Bedeli (Sigorta + Hizmet Dahil): 120 €
 • Yurtdışı Çıkış Fonu: 15 TL (Bankaya yatırılmalıdır.)
 • Seyahat İptal, Devir, Güvence Paketi: 15 €
 • (65 – 80 Yaş 30 € olarak hesaplanır.)

 • FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME
 • (*)Tur programının seyri dışındaki tekne turu ve eğlence aktiviteleri rehber tarafından organize edilmekte olup, tur esnasında müşteri katılımıyla gerçekleşmektedir. Tüm bu hizmetler isteğe bağlı olup, zorunluluğu bulunmamaktadır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Otobüs Güzergahı (İzmir Dışı) (00:00)
 • Üçkuyular Shell (16:30)
 • Üçyol Meydanı (17:00)
 • Lozan Meydanı (17:15)
 • Bayraklı Üst Geçit (17:30)
 • Ksk Anıt (17:45)
 • Ksk Yunuslar (18:00)
 • Mavişehir Egepark Önü (18:15)

Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

Yorumlar


Bulgaristan & Romanya & Transilvanya & Şatolar (Köstence Dahil) Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Doğrulama Kodu:
Sayıyı yazın:

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER VE KONAKLAMA LİSTESİ

 • HOTEL RIGA RUSSE: Rusçuk
 • 4* - http://www.hotel-riga.com
 • HOTEL IBIS GARA DE NORD BUCHAREST: Bükreş
 • 3* - https://www.accorhotels.com/tr/hotel-3302-ibis-bucharest-gare-de-nord/index.shtml
 • HOTEL SULINA MAMAIA: Köstence
 • 4* - https://www.hotelsulinamamaia.ro
 • HOTEL AQUA VARNA: Varna
 • 4* - http://varna.aquahotels.com
 • Listelenen oteller 18-23 Nisan tarihli grubumuzun otel listesidir. İlerleyen dönemlerde benzer ve aynı kalitedeki oteller seçilmektedir.

 

VİZE / TUR HAKKINDA BİLGİLENDİRMELER

 • Vize işlemlerini tamamen kendi takip edecek misafirler için vize desteği & evrak & yolcu listesi & araç bilgisi paylaşılmaz.
 • Alınamayan vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Ayrıca çok girişli Schengen vizesi olanlar ve yeşil pasaport için ekstra vize almaya gerek yoktur.
 • 1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Turlarımızda çok fazla sınır kapısı geçişi olduğu için programdaki yaşanacak yoğunluk nedeniyle tur programı rehber tarafından revize edilebilmektedir.
 • Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
 • Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.
 • GENCAYSTAR, tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncen sirküsünü 48 saat evvel acentadan edininiz.
 • Tüm yolcularımızı araca bindikleri noktaya bırakıyoruz. Ayrıca duraklama yapılmamaktadır.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri

 • Çok Girişli Schengen Vizesi Gereklidir. Yeşil Pasaport için vizeye ihtiyaç yoktur.
 • Acentamız bu tur için vize hizmeti vermektedir. Bilgi için: 0 850 441 25 25 veya sales@gencaystar.com adreslerinden bilgi alabilirsiniz.
 • Vize için gerekli evrak listesi için http://www.gencaystar.com.tr/vize adresini ziyaret edebilirsiniz...
 • Vize işlemlerini tamamen kendi takip edecek misafirler için vize desteği & evrak & yolcu listesi & araç bilgisi paylaşılmaz.
 • Alınamayan vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Ayrıca çok girişli Schengen vizesi olanlar ve yeşil pasaport için ekstra vize almaya gerek yoktur.

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.