İzmir`den Aktarmasız; Moskova & St.Petersburg Turu

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu Kredi Kartınız ile Online Kolaylıkla taksitli olarak satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

İzmir’den Aktarmasız Direkt gidiş ve dönüş konforu ile…
Pegasus ile İzmir Moskova, SunExpress ile St.Petersburg İzmir Uçuşları

Rusya'da Beyaz Geceler, Gözde 2 Şehir

MOSKOVA & ST.PETERSBURG

Moskova & St.Petersburg Şehir Turları Fiyata Dahil!

2 Gece Moskova – 2 Gece St.Petersburg Konaklama ve Tam Dolu Dolu 5 Gün
1.Tur: 27 Haziran-02 Temmuz, 2.Tur: 04-09 Temmuz (4 Gece – 6 Gün)

(ilave çıkış seçeneklerimizi web sitemizden veya acentamızdan öğrenebilirsiniz.)

 

Tur Programı

1. Gün: İzmir `den Aktarmasız Direkt Uçuş ile Moskova (1.Tur: 27 Haziran | 2.Tur: 04 Temmuz)

Gece saatlerde Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Check-In, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra İZMİR’DEN AKTARMASIZ DİREKT olarak Pegasus Hava Yolları ‘na ait PC1560 sefer sayılı Saat: 23.50 uçuşumuzu Rusya ‘nın başkenti Moskova ‘ya gerçekleştiriyoruz. Lokal saat ile 03:05 ‘de iniyoruz ve pasaport- gümrük işlemlerimizi hallediyoruz. Gece saatlerde inişimizin ardından otelimize transfer olduktan sonra yerleşiyoruz. Geceleme Moskova ‘daki otelimizde.


2. Gün: Moskova Şehir Turu, (Kremlin Sarayı & Tretyakov Müze Turu) – (Moskova Akşam Turu) (1.Tur: 28 Haziran | 2.Tur: 05 Temmuz)

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Moskova Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında Başkent Moskova’nın büyüleyici yapılarına hayran kalacağımız bir tur bizi bekliyor olacak. Turumuz esnasında; Tverskaya Caddesi, Moskova Nehri, Poklonnoya Tepesi, Bolshoy Tiyatrosu, Kızıl Meydan ve Kremlin Sarayı panoramik olarak görerek turumuzu tamamlıyoruz. Tur bitiminde serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte (ekstra tur) Kremlin Sarayı & Tretyakov Müze Turu’na çıkıyoruz. 12. yy’da yaptırılan Moskova’nın yanı sıra Rusya’nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı katedrali gezip, Tretyakov devlet galerisi olan müzeyi gezerek turumuzu tamamlayacağız. Turumuzun bitiminde otele transfer oluyoruz. Akşam için (eğlence aktivitesi) Moskova Akşam Turu ’na katılabiliriz. Yemekli ve müzikli şov ile Moskova gecelerini keşfediyoruz. Geceleme Moskova ‘daki otelimizde.


3. Gün: Moskova, (Borodino Müzesi & Novodevichi Manastırı Mezarlığı (Nazım Hikmet Mezarı) Turu) + (Arbat Caddesi & Moskova Metrosu Turu), St.Petersburg `a Tren Yolculuğu, St.Petersburg (1.Tur: 29 Haziran | 2.Tur: 06 Temmuz)

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile birlikte (ekstra tur) Borodino Müzesi & Novodevichi Manastırı Mezarlığı (Nazım Hikmet Mezarı) Turuna çıkıyoruz. Borodino Panorama Müzesi’nde de Fransız ve Rus ordularının 1812 yılında karşılaştığı Borodino Ovası'nda gerçekleşen ve elli binden fazla insanın ölümüne neden olan bu savaşın 115mt. Uzunluğunda ve 15 mt. Yüksekliğinde devasa bir tablo üzerindeki 3 boyutlu görünümünü izlerken bir an kendinizi savaşın içindeymiş gibi hissedeceksiniz. Turumuza Novodevichi Manastırı Mezarlığı’nı ziyaret ederek tamamlıyoruz. (Nazım Hikmet’in mezarı burada bulunmaktadır.) Turumuzun bitiminde yine dileyen misafirlerimiz ile birlikte (ekstra tur) Arbat Caddesi & Moskova Metrosu turumuzu gerçekleştireceğiz. Dünya’nın en güzel dekore edilmiş metrosu olarak kabul ettiği Moskova Metrosu gezisi ile tur başlıyor. Her gün milyonlarca kişinin taşındığı bu sanat harikası metro 1931 yılında inşa edilmeye başlanmış olup, günümüze kadar uzanmıştır. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Caddesi’nde yürüyüş yaparak Moskova’nın dükkânlarının keyfini sürüyoruz. Turlarımızın bitiminde istasyona transfer oluyoruz ve St.Petersburg ‘a tren yolculuğumuz başlıyor. Rusya ‘nın köyleri kasabaları arasından yapacağımız yolculuk sonrasında St.Petersburg ‘a ulaşıp, bizi bekleyen aracımız ile birlikte otelimize transfer oluyoruz. Geceleme St.Petersburg ‘daki otelimizde.


4. Gün: St.Petersburg, (Hermitage Müze Turu) + (Neva Nehri Kanallar Turu) (1.Tur: 30 Haziran | 2.Tur: 07 Temmuz)

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Rusya’nın 2.büyük kenti St. Petersburg’da şehir turumuzda, Neva Nehri kıyıları boyunca St.Petersburg’u süsleyen caddeleri ve yapıları seyrederek, Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, ve Saray Meydanı görerek şehir turumuzu tamamlıyoruz. Sonrasında dileyen konuklarımız ile birlikte (ekstra tur) Hermitage Müze Turu’na çıkıyoruz. Hermitage Sarayı ve Müzesi Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden birisi olup, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Her bir eseri tek tek görmek için haftalarca vakit alan bu müzedeki hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. Sonrasında (ekstra tur) Neva Nehri Kanallar Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Şehirdeki birçok yapıyı, köprüleri ve şehrin suya bakan yüzünü rahatlıkla seyredebileceğimiz tur sonrasında geceleme St. Petersburg’daki otelimizde. Akşam için (eğlence aktivitesi) Rus Gecesi ’ne katılabiliriz. Yemekli ve müzikli şov ile St. Petersburg gecelerinin tadını çıkarıyoruz. Geceleme St.Petersburg ‘daki otelimizde.


5. Gün: St.Petersburg, (Pushkin Kasabası & Ekaterina Sarayı & Kazan Katedrali ve Peterhof Sarayı & Bahçe Turu), St.Petersburg Alana Transfer (1.Tur: 01 Temmuz | 2.Tur: 08 Temmuz)

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, sonrasında, siz değerli misafirlerimiz ile birlikte (ekstra tur) Pushkin Kasabası & Ekaterina Sarayı & Kazan Katedrali ve Peterhof Sarayı & Bahçe turuna çıkıyoruz. 18. yy.’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilememektedir. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okuluda gezip turumuzu tamamlıyoruz. Peterhof Sarayı & Bahçe turuna çıkıyoruz. Peterhof Sarayı; Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tüm ihtişamı ile Peterhof Sarayı turunu tamamlayarak alana transfer oluyoruz.


6. Gün: St.Petersburg – Aktarmasız Direkt Uçuş ile İzmir (1.Tur: 02 Temmuz | 2.Tur: 09 Temmuz)

Alanda check in ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra İzmir ‘e olan uçuşumuz için SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ‘na ait XQ869 sefer sayılı olarak 02.00 ‘de İZMİR’e AKTARMASIZ DİREKT uçuyoruz. Lokal saat ile 05.50 ‘de İZMİR ‘e ulaşıyoruz. Gümrük ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra vedalaşıyoruz. Bir başka seyahatimizde tekrar görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz. Hoşça kalın…

 

OTELLER

 • Moskova - 4*Izmailovo Delta Hotel v.b. -> 
 • St.Petersburg - 4*Park Inn by Radisson Pribaltiyskaya Hotel & Congress Center v.b. ->

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İzmir Hava Alanı (23:50)

Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


İzmir`den Aktarmasız; Moskova & St.Petersburg Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

TUR HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME

 • Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Rusya Vizesi gereklidir. Yeşil Pasaport sahipleri için vize uygulaması bulunmamaktadır.
 • Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, USD bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
 • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
 • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol- sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
 • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
 • Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Gençaystar tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Gençaystar tarafından bilgi verilecektir
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gençaystar sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Gençaystar sorumlu tutulamaz.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel Gençaystar tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.