Ormanya, Hobbit Köyü, Kocaeli, İznik Turu - Promosyon

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu Kredi Kartınız ile Online Kolaylıkla taksitli olarak satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

HEM YETİŞKİNLERE HEM ÇOCUKLARA, YENİ YIL YENİ ROTA

ORMANYA, HOBBİT KÖYÜ, KOCAELİ, İZNİK

5*THE NESS TERMAL & SPA
Kapalı Termal Havuz & Hamam & Sauna & Buhar Banyosu

Hereke, Derince Harikalar Sahili, Ormanya, Hobbit Evleri, Sapanca Gölü, İzmit Kültür Tepesi, Kapanca Sokak, İznik, Ayasofya, İznik Müzesi, İznik Gölü, Uluabat Gölü, Gölyazı Köyü

2 GECE 2 GÜN (1 Gece Otel Konaklamalı)

1.Tur: 28 Şubat-01 Mart, 2.Tur: 06-08 Mart, 3.Tur: 13-15 Mart, 4.Tur: 20-22 Mart, 5.Tur: 27-29 Mart, 6.Tur: 03-05 Nisan, 7.Tur: 06-08 Nisan (Sömestr Tatili), 8.Tur: 09-11 Nisan (Sömestr Tatili)

Tur Programı

1. Gün: 1.Gece: 1.Gün: Gece Yolculuğu, Hereke, Derince Harikalar Sahili, Ormanya, Hobbit Evleri, Sapanca Gölü, İzmit Kültür Tepesi, Kapanca Sokak

Saat: 22.30 ’da GİRNE BULVARI (Acenta Önü), 22.45 ’de MAVİŞEHİR (Ege Park Önü), 23.00 ’da BOSTANLI (İskele önü durakları), 23.10 ’da KARŞIYAKA (Anıt önü), 23.30 ’da LOZAN (Atatürk Lisesi önü), 23.45 ’de ÜÇYOL (Şehirlerarası Otobüs Ofisleri önü), 24.00 ’de BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs) önünden siz değerli misafirlerimizi alarak HEREKE ’ye doğru yola çıkıyoruz. Balıkesir, Bursa üzerinden İZMİT KÖRFEZİ ’ni geçerek, KOCAELİ YARIMADASI ’nın üzerindeki yerleşimlerden HEREKE ’ye ulaşıyoruz. Dünyaca ünlü halıların dokunduğu; 1843 yılında Hereke Fabrika-i Hümayun olarak adını duyuran HEREKE HALI ve İPEKLİ DOKUMA FABRİKASI’nı ve 1884 yılında Alman İmparatoru Kaiser 2.Wilhelm’in ziyareti sebebiyle Yıldız Sarayı’nda yaptırılarak buraya getirilip monte edilen KAISER WILHELM KÖŞKÜ ’nü görüyoruz. HEREKE SAHİL ’de vereceğimiz kahve molasının ardından yönümüzü DERİNCE ’ye çeviriyoruz. Eskiden Seka Kağıt Fabrikası’na ait 30.000 metrekarelik arazi üzerine kurulan HEREKE HARİKALAR SAHİLİ ’ne gidiyoruz. Çocukların hayallerini süsleyen; Rapunzel’den Şirinler’e, Çakmaktaşlar’dan Keloğlan’a kadar birbirinden renkli masal kahramanlarını görüntüledikten sonra 4000 dönümlük alanıyla Dünya’nın 3., Avrupa’nın en büyük Doğal Yaşam Parkı olan ORMANYA ’ya gidiyoruz. Ünlü film kahramanlarından Hobbit ’lerin yaşadığı evlerinin benzerlerine ev sahipliği yapan HOBBİT KÖYÜ ’ne gidiyoruz. Bu şirin evleri de anılarımıza aldığımız fotoğraf karelerinin ardından SAPANCA GÖLÜ ’nün güzel manzaraları eşliğinde SUKAY PARK ’a giderek mola veriyoruz.  Ardından İZMİT ’in KÜLTÜR TEPESİ ’ne gidiyor ve tarihe yolculuk yapacağımız yürüyüşümüze başlıyoruz. 2.Abdülhamit zamanında yapılan İZMİT SAAT KULESİ ’ni görerek hatıra fotoğrafı çektikten Sultan Abdülaziz döneminde İstanbul dışında yapılan KASR-I HUMAYUN (Saray Müze) yi ziyaret ediyoruz. Dönemin güzel örneklerinden olan mermer yapısı ve tavan süslemeleri ile büyülendiğimiz bu ziyaretin ardından, 1863 yılında ampir üslubunda yapılan Redif subayları için yapılan REDİF DAİRESİ ’ni görerek, Tarihi KAPANCA SOKAK ve TARİHİ ÇARŞI ’ya yöneliyoruz. 19.yy sivil mimarisinin olağanüstü güzel evlerinin tarihe meydan okuyan duruşlarına şahitlik ederek kültür yürüyüşümüze devam ediyoruz. Ardından Osmanlı'nın ilk yol ve köprü gezici mühendisi unvanına sahip, 1888-1894 yılında İzmit'te Mutasarrıf (günümüz valisi) olan Selim Sırrı Paşa'nın, çizimini bizzat kendisinin yaptığı SELİM SIRRI PAŞA KONAĞI ’nı görüyoruz. AKÇAKOCA CAMİ’ni, AKÇAKOCA ANIT ’ını, SÜLEYMAN PAŞA HAMAMI’nı, HACI AYVAZ CAMİ ’ni geçerek SAATÇİ ALİ EFENDİ KONAĞI ’na ulaşıyoruz.1774 yılında Sultan Abdülhamit zamanında inşa edilen ve günümüzde ETNOĞRAFYA MÜZESİ olarak hizmet veren bu büyüleyici yapıyı ziyaret ettikten sonra ilk yapımı Mimar Sinan’a ait olan FEVZİYE CAMİ ile gezimizi sonlandırarak otelimize giriş yapıyoruz. Günün yorgunluğunu termal havuz, hamam ve sauna da atarak akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama KOCAELİ ‘deki TERMAL otelimizde.


2. Gün: İznik, Ayasofya, İznik Müzesi, İznik Gölü, Uluabat Gölü, Gölyazı Köyü, İzmir

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak, Selçuklu ve Osmanlı’ya başkentlik yapmış İZNİK ’e doğru yol alıyoruz. Önemli ÇİNİCİLİK merkezlerinden birisi olan, ismini komutanın eşinden alan MAHMUT ÇELEBİ CAMİ ’ni ve II. MURAD HAMAMI ’nı görerek, AYASOFYA ’yı ziyaret ediyoruz. Konsülün de yapıldığı Hristiyanlık için çok önemli noktalardan birisi olan yapıyı ziyaretimizin ardından, Çini Fırınları’nın kalıntılarını görerek ve Çınar ağaçlarının gölgelediği yol boyunca yürüyoruz. HACI ÖZBEK CAMİ, ÇANDARLI HALİL PAŞA TÜRBESİ ’ni görüyor ve YEŞİL CAMİ ’ye gidiyoruz. Ardından NİLÜFER HATUN İMARET ’inde hizmet veren İZNİK MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından bizi bekleyen otobüsümüzdeki yerimizi alarak bu kez 1.MURAD HAMAMI ’nı ziyaret ediyor ve maket üzerinde İznik’i gözden geçirerek İZNİK GÖLÜ ’ne gidiyoruz. Göl kenarında kısa bir molanın ardından İznik’e veda ediyor ve ULUABAT GÖLÜ ’ne doğru hareket ediyoruz. Anadolu’da Işık Tanrısı Apollon adına tatlı su kenarına kurulan tek kent olan GÖLYAZI KÖYÜ ’ne gidiyoruz. Yaklaşık 200 yaşındaki evleri, koruma altındaki kuşları, 733 yıllık anıt ağacıyla görülmeye değer bu küçük balıkçı kasabasını ziyaretimiz ile turumuzu sonlandırıyor ve İZMİR ’e hareket ediyoruz. Bir dahaki GENÇAYSTAR TRAVEL organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Bornova Ege Üni. Kampüs (00:00)
 • Otobüs Güzergahı (İzmir Dışı) (00:01)
 • Girne Bulvarı Acenta Önü (22:30)
 • Mavişehir Egepark Önü (22:45)
 • Bostanlı İskele Önü (23:00)
 • Lozan Meydanı (23:00)
 • Ksk Anıt (23:10)
 • Üçyol Meydanı (23:45)

Tur Hareket Tarihleri:
06, 09 Nisan

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
06.04.2020499.00 TL
399.00 TL
599.00 TL
499.00 TL
499.00 TL
399.00 TL
0 - 6 Yaş 249.00 TL
7 - 12 Yaş 349.00 TL
Taksitler »
09.04.2020499.00 TL
399.00 TL
599.00 TL
499.00 TL
499.00 TL
399.00 TL
0 - 6 Yaş 249.00 TL
7 - 12 Yaş 349.00 TL
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Ormanya, Hobbit Köyü, Kocaeli, İznik Turu - Promosyon Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

KONAKLAMA YAPILMASI PLANLANAN TESİSLER

 • KOCAELİ -> 5*THE NESS TERMAL HOTEL & SPA v.b.-
 • Detaylı Bilgi İçin: https://www.thenesshotel.com.tr/
 • Önemli Not: Özel gün, özel organizasyon ve ön görülmeyen etkinlikler nedeniyle otellerde değişiklik olabilir. Otelinizi tura çıkmadan teyit edebilirsiniz. Turun hareket edeceği hafta acentamızdan öğrenebilirsiniz. Sadece istina durumlar için geçerlidir. Otelle olan anlaşmamızda tüm oda tipleri Standart Oda olup odaya konulan 3.Yatak her zaman ilave veya açılır kapanır yataktır. 3 Yatağın orjinal sözü verilememektedir. 3 Kişilik odalar 2 Orjinal yatak 1 ilave yatak veya 1 Tane 2 Kişilik Geniş Yatak +1 İlave yataktır. 4 Kişi için 1 odada kalmak mümkün olmayıp sıkışıklığı kabul etmeniz dahilinde mümkün olmaktadır. Tur anında 3 Kişilik odayı 1 DBL 1 SNGL şeklinde ayırmak mümkün değildir.

 

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 • Protokol, özel gün, bayram gibi dönemlerde bazı müzeler kapalı olabilir. Bu durumlarda bu gezi noktaları programdan çıkarılır, günü değiştirilir veya iptal edilir. Bu gibi durumlarda acentamızın bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.
 • Tur araç büyüklüğü katılımcı sayısına bağlı olarak seçilmektedir. Turizm paketli olarak 17/27/29/35/46 Kişilik araçlar seçilebilir.
 • Standart odalarda maksimum 3 kişi konaklayabilir. 4 kişi aynı odalarda otelin müsait odaları dahilinde istenebilir.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklama yapan sadece 1 çocuk için geçerlidir.
 • Tura katılan yolcularımızı aldığımız duraklarda bırakıyoruz. Harici duraklama söz konusu değildir.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.