Uçakla Butik Malatya & Tunceli & Munzur & Kemaliye & Elâzığ Turları

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu Kredi Kartınız ile Online Kolaylıkla taksitli olarak satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

Uçakla Butik

Malatya & Tunceli & Munzur & Kemaliye & Elâzığ

Orta Anadolu’ya butik bir yolculuğa çıkıyoruz.

Karanlık Kanyon ‘da Tekne Turu Acentamızın Misafirlerine hediyesidir.

Harput, Hazar Gölü, Malatya, Battalgazi, Tunceli, Munzur Vadisi Milli Parkı, Ovacık, Pertek, Çemişgezek, Tahar Köprüsü, Kemaliye, Karanlık Kanyon, Karanlık Kanyon ‘da Tekne Turu, Kemaliye Doğa Müzesi, Apçağa Köyü, Ta Tu Ta Projesi, Lökhane, Ocak Köyü, Keban
 

SunExpress Hava Yolları ile Erken Malatya gidiş, Geç Malatya Dönüş. Gün ve Yol Kayıpsız.
Dolu dolu 3 Gün keşif dolu şehirler, köyler bir arada.

 

1.Tur: (Yeni Tarih) - 01-03 Eylül
1.Tur: 08-10 Eylül 2021 2 Gece 3 Gün Turumuz Dolmuştur.

2.Tur: 22-24 Eylül 2021 2 Gece 3 Gün Kesin Çıkışlı
 

Bu turda Erken Rezervasyon indirimimiz bulunmaktadır. Erken Rezervasyon indirimi acenta tarafından belirlenmiş kontenjan için geçerli olup, bu kontenjan bittiğinde fiyatlarımız kademeli olarak artış gösterecektir. Erken Ödeme için herhangi bir tarih bulunmayıp sadece belirli kontenjan içindir. Erken Al, Karlı Çık!
(!)
Bu turu kendi grubunuzu özel oluşturarak gerçekleştirmeye ne dersiniz? O zaman bizimle iletişime geçin sizin grubunuza özel düzenleyelim. Formu doldurarak bizimle iletişime geçmek için Tıklayınız...

Tur Programı

1. Gün

İzmir, Malatya, Harput, Hazar Gölü, Malatya, Battalgazi

Sabah acentamızın bildireceği saatte İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde oluyor ve T.C. Kimliklerimiz ile birlikte SunExpress kontuarlarından check-in ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. SunExpress ’e ait XQ9330 sefer sayılı 06.15 uçuşu ile Malatya ’ya uçuşumuzu tamamlıyoruz. (Dileyen konuklarımız (ekstra) olarak uçak içi kahvaltı seçeneklerinden faydalanabilirler.) Yaklaşık 2 saat süren yolculuğumuz sonrası KAYISI DİYARI MALATYA ’ya ulaşıyoruz. Rehberimizle birlikte tur aracımıza geçerek turumuza başlıyoruz. İlk olarak 19.yy sivil mimarisinin en güzel örneklerinin sunulduğu BEŞKONAKLAR ‘a gidiyoruz. Alışverişi için alacağımız serbest zaman sonrası, Eski Malatya olarak bilinen BATTALGAZİ ’ye gidiyoruz. İlçenin girişinde bizi heykeliyle karşılayan efsanevi Halk Kahramanı Battalgazi’nin de doğum yeri olan bu şirin ilçemizde; eski ROMA DÖNEMİ SURLARI ’nı, SÜTLÜ MİNARE CAMİ ’ni, AK MİNARE CAMİİ ’ni, EMİR ÖMER TÜRBESİ ’ni, SİLAHTAR MUSTAFAPAŞA KERVANSARAYI ’nı ve ULU CAMİİ ’yi panoramik olarak görerek SANAT SOKAĞI ’na gidiyoruz. Malatya Kültürü’nü yakından daha iyi tanıyabilmek için ESKİ MALATYA MAHALLE YAŞAM MÜZESİ ’ne gidiyoruz. “Bulunmaz eşi…” diye yıllar önce şarkılara konu olan Doğu’nun Paris’i Malatya’dan ayrılarak, 1937’de Atamız tarafından bolluk ve bereketin ifadesi olarak El’azık adını alan kentimizin ilk sahiplerinden olan HARPUT ANTİK KENTİ ’ne çıkıyoruz. KALE ’yi, HAMAM ’ı görerek ARAP BABA TÜRBESİ, BALAK GAZİ ANITI, ALACALI CAMİ, ULU CAMİ ’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Ülkemizin derin tektonik göllerinden HAZAR GÖLÜ ’nü görüntüledikten sonra TUNCELİ için yol alıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz ve geceleme Tunceli ‘deki otelimizde.

2. Gün

Tunceli, Munzur Vadisi Milli Parkı, Ovacık, Pertek, Çemişgezek, Tahar Köprüsü, Kemaliye, Karanlık Kanyon, Karanlık Kanyon ‘da Tekne Turu, Kemaliye Doğa Müzesi, Kemaliye

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, TUNCELİ’de panoramik bir şehir turu yaparak MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI ’na gidiyoruz. Çok sayıda endemik bitkiye ve zengin floraya ve 42.674 hektar alana sahip, Doğu Anadolu Bölgesi’ nin Tunceli sınırları içerisinde yer alan, 1971 yılında milli park ilan edilen MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI’ nı ziyaret ediyoruz. Turumuzun etkileyici ziyaret noktalarından birisi olan, bakir doğanın sunduğu olağanüstü güzellikleri veda ederek OVACIK ’a gidiyoruz. Munzur dağlarının güneyindeki Komünist Partili tek Belediye Başkanı seçilmiş ilçe olarak ünlenen OVACIK ’ı ziyaret ediyoruz. Ardından (Açık ve müsait olması durumunda belediye ziyaretinde bulunarak ilçe hakkında bilgiler ediniyoruz.) buradan ayrılarak sorasında “Kuş Kanadı” ndan adını alan ilçemiz PERTEK ’e gidiyoruz. Panoramik olarak PERTEK KALESİ ’ni albümüz için görüntüledikten sonra KEBAN BARAJI suları altında kalmasıyla bir başka noktaya nakledilen; ÇELEBİ AĞA ve SUNGUR BEY CAMİ’ lerini ziyaret ediyoruz. Ardından Alevi Kültürü ‘nün en önemli ocaklarından biri olan AĞUÇAN OCAĞISAĞMAN KÖYÜ ’nde; SAĞMAN CAMİİTARİHİ KÖY ÇEŞMESİ ve KALE (Derun-ı Hisar) yi gördükten sonra TAĞAR VADİSİ ’nin çöküntülerle genişleyen yerinde kayalık arazi üzerine kurulan, sularının bolluğu ve verimli toprakları ile ünlü ÇEMİŞGEZEK ‘e gidiyoruz. Adını Bizans imparatoru Çimiskes ’den alan ilçede; ÇEMİŞGEZEK KÖPRÜSÜ (TAHAR KÖPRÜSÜ)UZUN HASAN TÜRBESİYELMANİYE CAMİSİ ve İN MAĞARALARI ’nı gördükten sonra KEMALİYE ’ye doğru yola çıkıyoruz. KEMALİYE ’ye vardığımızda ise hiç unutamayacağınız bir deneyim bizleri bekliyor. Fırat’ın kolu olan Karasu üzerinde bulunan, Dünya ‘nın ikinci büyük kanyonu, FIRAT ’ın gizli cenneti KARANLIK KANYON KARANLIK KANYON ’da tekne turuna çıkıyoruz. Doğanın sunduğu bu olağanüstü güzelliklerle büyülenirken, 1870’li yıllarda gündeme gelen ancak 2002 yılında açılan TAŞYOL ’u da gördükten sonra Türkiye’nin ilk Doğa Tarih Müzesi olan KEMALİYE DOĞA TARİHİ MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Eski ismiyle Eğin; yeni ismiyle Kemaliye doğası, kültürü ve evleriyle, sevda, hasret ve gurbet kokan türküleriyle, taş işçiliğinin benzersiz örnekleri ve mühendislik harikası köprüleri ile güzel ve keyifli anılar biriktirtecek bizim için. Nihayetinde günü sonlandırarak otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama KEMALİYE ‘deki otelimizde.

3. Gün

Kemaliye, Apçağa Köyü, Ta Tu Ta Projesi, Lökhane, Ocak Köyü, Keban, Elazığ, Malatya, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra KEMALİYE ’yi gezmeye başlıyoruz. Her bir kapı tokmağı seyirlik olan evlerin arasından yukarıya doğru çıkıyor, arada dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı LÖKHANE ’de mola veriyoruz. Ardından Anadolu’daki Türk konut türlerinin gerçek bir temsilcisi kabul edilen evlerin bulunduğu SIRAKONAK KÖYÜ ’nden yürüyüşe başlıyoruz. Vadi manzarasıyla yürüyerek Ahmet Kutsi Tecer ’in “Orda bir köy var uzakta “şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, Kültür Bakanlığı Tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen APÇAĞA KÖYÜ ’ne varıyoruz. Öğle yemeği için “Ta Tu Ta” (Tarım, Turizm, Takas) Projesi üyesi olan ekolojik tarım çiftliklerinden birine gidiyoruz. ( “Ta Tu Ta”, Buğday Derneği tarafından yürütülen “Ekolojik Çiftliklerde Tarım Turizmi ve Gönüllü Bilgi, Tecrübe Takası” projesinin kısa adı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan bu çiftliklerde isterseniz gidip gönüllü olarak çalışabiliyorsunuz. Çalışma karşılığında gönüllünün konaklama ve yemek ihtiyaçları çiftlik tarafından karşılanıyor. Ya da ben çalışamam ama oradaki hayatı görmek istiyorum diyorsunuz ve ücretli olarak da konaklayabiliyorsunuz.) Öğle yemeğinden sonra Manili Yola çıkıyor, tüm o hasret ve sevda dolu manileri okuduktan sonra KEMALİYE ’den ayrılıyoruz. Bölgedeki son durağımızda bölgeye katkıları bile efsane olan Recep Yazıcıoğlu’nun adını taşıyan köprüyü görüp hikayesini dinledikten sonra Hıdır Abdal Sultan tarafından kurulan ve günümüze kadar 700 yıllık geçmişi ile tarihi ve turistik değerlere sahip; dik bir yamaçta, bahçeler arasında havası ve suyunun temizliği ile dikkat çeken tarihi ve turistik OCAK KÖYÜ ’ne gidiyor ve bölgenin ilk ve tek müzesi olan ALİ GÜRER MÜZESİ ’ni geziyoruz. Hep hikayelerden dinlediğimiz, televizyonlardan izlediğimiz ya da türkülerden duyduğumuz yerleri anılarımıza katıp Malatya Havalimanı’na gidiyoruz. SunExpress kontuarlarından check-in ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştirerek, SunExpress ’e ait XQ9331 sefer sayılı 22.45 uçuşu ile İzmir’e olan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 00:35 de İzmir’e ulaşarak, bir başka seyahatimizde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İzmir Hava Alanı (06:15)

Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Uçakla Butik Malatya & Tunceli & Munzur & Kemaliye & Elâzığ Turları Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER HAKKINDA BİLGİ

 • 1.GECE: TUNCELİ 4*Grand Şaroğlu v.b.-
 • 2.GECE: KEMALİYE Otel Bozkurt v.b.-
 • ..veya ile belirtilen oteller dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Tur hareket tarihinden bir hafta önce otel isimlerini acentanızdan teyit edebilirsiniz.

 

TUR HAKKINDA BİLGİLENDİRMELER

 • Bölge ‘de yaşanabilecek özel güvenlik önlemi & ziyarete kapalı noktalar önceden tahmin edilemediği için rehber tarafından değişikliği veya komple iptali mümkündür.
 • Çocuk indirimlerimiz bir odada konaklayan 2 yetişkin ile birlikte sağlanır. 1 Yetişkin yanında çocuk indirimi verilmemektedir. 1 Oda da sadece 1 çocuk için indirim sağlanmaktadır.
 • 1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir. Ancak otelin müsaitliğine göre rica edilebilir.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
 • Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.
 • GENCAYSTAR, tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncen sirküsünü 48 saat evvel acentadan edininiz.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.