Orta Anadolu Efsaneleri; Tunceli, Elazığ, Kemaliye, Ovacık

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu Kredi Kartınız ile Online Kolaylıkla taksitli olarak satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
ODA BAŞI 200 ₺ İNDİRİMLİ SÜPER FİYAT!

 “PEGASUS HAVA YOLLARI İLE
İZMİR ELAZIĞ GİDİŞ, ELAZIĞ İZMİR DÖNÜŞ”

Uçakla 2 Gece 3 Gün
ORTA ANADOLU EFSANELERİ

Orda bir köy var uzakta…

Elazığ & Tunceli & Çemişgezek & Kemaliye & Ovacık
Munzur Vadisi Milli Parkı & Karanlık Kanyon

*** Karanlık Kanyon 'da Tekne Turu tur fiyatlarımıza dahil! ***

Pertek, Keban Barajı, Tunceli Merkez, Cem Evi, Çemişgezek, Tahar Köprüsü, Kemaliye, Karanlık Kanyon, Karanlık Kanyon ‘da Tekne Turu, Kemaliye Doğa Müzesi, Apçağa Köyü, Ta Tu Ta Projesi, Kemaliye Gezisi, Lökhane, Ocak Köyü

KEŞFEDİLMEMİŞ ANADOLU TOPRAKLARININ ZENGİNLİKLERİ BİZLERİ BEKLİYOR!
BÖLGE UZMANI PROFESYONEL REHBERLİK EŞLİĞİNDE
HER TARİH İÇİN KISITLI BUTİK KONTENJANLAR

TUR HAREKET TARİHLERİ 2 GECE 3 GÜN
1.tur:
14-16 Mayıs (Turumuz Gerçekleşti.)
2.tur: 06-08 Eylül, 3.tur: 20-22 Eylül, 4.tur: 04-06 Ekim

 

Tur Programı

1. Gün: İzmir, Elazığ, Pertek, Keban Barajı, Tunceli Merkez, Cem Evi, Tunceli

Sabah 08:30 ‘da İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar Terminalinde oluyor ve T.C. kimliklerimiz ile birlikte PEGASUS HAVA YOLLARI ‘nın kontuarlarından check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. PEGASUS HAVA YOLLARI ‘na ait PC3110 sefer sayılı Saat: 09:50 uçuşu ile ELAZIĞ ‘a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık olarak 1.5 saat süren yolculuğumuz sonrasında rehberimiz ile birlikte tur aracımıza yerleşiyoruz. Dileyen konuklarımız (ekstra) olarak uçak içi kahvaltı seçeneklerinden faydalanabilirler. Rehberimiz eşliğinde aracımıza yerleştikten sonra adını Oğuz boylarının göç döneminden alan PERTEK ’e yola çıkıyoruz. KEBAN BARAJI suları altında kalmasıyla bir başka noktaya nakledilen; ÇELEBİOĞLU (ÇELEBİ AĞA) ve BAYSUNGUR (SUNGUR BEY) Camilerini ziyaret ediyoruz. Alevi Kültürü ‘nün en önemli ocaklarından biri olan AĞUÇAN OCAĞI, SAĞMAN KÖYÜ ’nde; SAĞMAN CAMİİ, TARİHİ KÖY ÇEŞMESİ ve KALE (Derun-ı Hisar) yapıları detaylı olarak gezeceğimiz mekanların sadece birkaçı. Kısa bir TUNCELİ MERKEZ GEZİSİ ve CEM EVİ ziyaretinden sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama TUNCELİ ‘deki otelimizde.


2. Gün: Tunceli, Munzur Vadisi Milli Parkı, Ovacık, Çemişgezek, Tahar Köprüsü, Kemaliye, Karanlık Kanyon, Karanlık Kanyon `da Tekne Turu, Kemaliye Doğa Müzesi, Kemaliye

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, yola çıkıyoruz. Çok sayıda endemik bitkiye ve zengin floraya sahip olan MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI ’na gidiyoruz. Doğu Anadolu Bölgesi’ nin Tunceli sınırları içerisinde yer alan 1971 yılında milli park ilan edilmiş hektarı 42.674 olan MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI’ nı ziyaret ediyoruz. Turumuzun en etkileyici ziyaret noktalarından birisini tamamlayarak buradan ayrılıyor ve OVACIK ’a hareket ediyoruz. Munzur dağlarının güneyindeki Komünist Partili tek belediye başkanı seçilmiş ilçe olarak ünlenen OVACIK ’ı ziyaret ediyoruz. Açık ve müsait olması durumunda belediye ziyaretinde bulunarak ilçe hakkında bilgiler ediniyoruz. Buradan ayrılarak Tağar vadisinin çöküntülerle genişleyen bir yerinde kayalık arazide kurulan kasaba, bugünkü düşünüşle iyi bir yerde olmamakla beraber sularının bolluğu ve yakın çevresi ile göz önünde bulundurulduğunda sahip olduğu verimli toprakları ile bilinen ÇEMİŞGEZEK ‘e gidiyoruz. Bizans imparatorlarından birinin doğum yeri olan ve onun adını taşıyan ÇEMİŞGEZEK ’te ÇEMİŞGEZEK KÖPRÜSÜ (TAHAR KÖPRÜSÜ), UZUN HASAN TÜRBESİ, YELMANİYE CAMİSİ ve İN MAĞARALARI ’nı gördükten sonra KEMALİYE ’ye yola çıkıyoruz. KEMALİYE ’ye vardığımızda hiç unutamayacağınız bir deneyim sizleri bekliyor. Fırat’ın kolu olan Karasu üzerinde bulunan KARANLIK KANYON ’da yapacağımız tekne gezisinde 1870’li yıllarda gündeme geldiği halde 2002 yılında açılan TAŞYOL ’u da göreceğiz.  Dünya ‘nın ikinci büyük kanyonu olan KARANLIK KANYON, aynı zaman Fırat’ın gizli cennetidir. Daha sonra Türkiye’nin ilk doğa tarihi müzesi olan KEMALİYE DOĞA TARİHİ MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Güzel ve keyifli anılar, fotoğraflar dolu bir günün ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama KEMALİYE ‘deki otelimizde.

Kemaliye (Eğin): Hemen her konuda türküsü bulunan ama en çok sevda, hasret ve gurbet kokan türküleriyle bilinen, eski ismiyle Eğin, yeni ismiyle Kemaliye doğası, kültürü ve evleriyle ilgi çekici güzellikleri barındırır. Taş işçiliğinin benzersiz örnekleri, mühendislik harikası köprüler, pınarlardan akan suların hayat verdiği vadiler manzumesi Kemaliye, kuruluşundan bu yana, çeşitli kültürlerin yaşandığı bir yer olma özelliğini taşır.


3. Gün: Kemaliye, Apçağa Köyü, Ta Tu Ta Projesi, Kemaliye Gezisi, Lökhane, Ocak Köyü, Elazığ, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra turumuza başlıyoruz. Anadolu’daki Türk konut türlerinin gerçek bir temsilcisi kabul edilen evlerin bulunduğu SIRAKONAK KÖYÜ ’nden yürüyüşe başlıyoruz. Vadi manzarası ve uyanan ilkbaharın coşkulu renkleriyle yürüyerek Ahmet Kutsi Tecer ’in “Orda bir köy var uzakta “şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, Kültür Bakanlığı Tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen APÇAĞA KÖYÜ ’ne varıyoruz. Öğle yemeği için “Ta Tu Ta” (Tarım, Turizm, Takas) Projesi üyesi olan ekolojik tarım çiftliklerinden birine gidiyoruz. “Ta Tu Ta”, Buğday Derneği tarafından yürütülen “Ekolojik Çiftliklerde Tarım Turizmi ve Gönüllü Bilgi, Tecrübe Takası” projesinin kısa adı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan bu çiftliklerde isterseniz gidip gönüllü olarak çalışabiliyorsunuz. Çalışma karşılığında gönüllünün konaklama ve yemek ihtiyaçları çiftlik tarafından karşılanıyor. Ya da ben çalışamam ama oradaki hayatı görmek istiyorum diyorsunuz ve ücretli olarak konaklıyorsunuz. Öğle yemeğinden sonra KEMALİYE ’yi gezmeye başlıyoruz. Her bir kapı tokmağı seyirlik olan evlerin arasından yukarıya doğru çıkıyor, arada dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı LÖKHANE ’de mola veriyoruz. Daha sonra Manili Yola çıkıyor, tüm o hasret ve sevda dolu manileri okuduktan sonra KEMALİYE ’den ayrılıyoruz. Elâzığ Havalimanı’na giderken bölgedeki son durağımızda bölgeye katkıları bile efsane olan Recep Yazıcıoğlu’nun adını taşıyan köprüyü görüp hikayesini dinliyor, daha sonra Hıdır Abdal Sultan tarafından kurulan ve günümüze kadar 700 yıllık geçmişi ile tarihi ve turistik değerlere sahip; dik bir yamaçta, bahçeler arasında havası ve suyunun temizliği ile dikkat çeken tarihi ve turistik OCAK KÖYÜ ’ne gidiyor ve bölgenin ilk ve tek müzesi olan ALİ GÜRER MÜZESİ ’ni geziyoruz. Hep hikayelerden dinlediğimiz, televizyonlardan izlediğimiz ya da türkülerden duyduğumuz yerleri anılarımıza katıp alana geliyoruz. ELAZIĞ Havalimanında check-in bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. PEGASUS HAVA YOLLARI ‘na ait PC3111 sefer sayılı 16.55 uçuşu ile İZMİR ‘e olan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İzmir lokal saatiyle 18.50 civarında iniyor ve bir başka seyahatimizde tekrar karşılaşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Ziyaret Noktaları Hakkında Bilgi: Tur programları 2018 yılı istatistikleri baz alınarak hazırlanmış ve ziyaret noktaları yolcu istekleri doğrultusunda oluşturulmuştur. Bazı ziyaret noktaları kapalı olma durumu, restorasyon, ziyarete kapatılma gibi gerekçelerle rehber insiyatifi ile iptal edilebilir veya değişikliğe uğrayabilir.

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı & PASAPORT ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İzmir Hava Alanı (08:30)

Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Orta Anadolu Efsaneleri; Tunceli, Elazığ, Kemaliye, Ovacık Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER HAKKINDA BİLGİ

 • 1.GECE: TUNCELİ
 • 2.GECE: KEMALİYE
 • ..veya ile belirtilen oteller dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Tur hareket tarihinden bir hafta önce otel isimlerini acentanızdan teyit edebilirsiniz.

 

TUR HAKKINDA BİLGİLENDİRMELER

 • Bölge ‘de yaşanabilecek özel güvenlik önlemi & ziyarete kapalı noktalar önceden tahmin edilemediği için rehber tarafından değişikliği veya komple iptali mümkündür.
 • Çocuk indirimlerimiz bir odada konaklayan 2 yetişkin ile birlikte sağlanır. 1 Yetişkin yanında çocuk indirimi verilmemektedir. 1 Oda da sadece 1 çocuk için indirim sağlanmaktadır.
 • 1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir. Ancak otelin müsaitliğine göre rica edilebilir.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
 • Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.
 • GENCAYSTAR, tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncen sirküsünü 48 saat evvel acentadan edininiz.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.