Uçak ve Doğu Ekspresi ile Sivas, Kars, Çıldır Gölü, Erzurum

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın!

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

2018-2019 Kış operasyonlarımız başarıyla tamamlanmıştır.
​Çok yakında 2019-2020 Kış Operasyonumuzu yayınlayacağız. Teşekkürler.

DOĞU EKSPRESİ
SİVAS ‘DAN … KARS ‘A TREN YOLCULUĞU …

Sivas, Kangal, Divriği 'den Doğu Ekspresi ile Kars 'a Tren Yolculuğu,

[ Aras Nehri, Aras’ın Kolları, Fırat, Karasu, Çaltı ve Kars Çayları, Kemaliye, Erzincan, Erzurum ]

Kars, Ani Harabeler, Çıldır Gölü, Kızak Keyfi, Kars ’da Kafkas Gecesi
Erzurum Programı Dahil!

1.TUR: 12-16 ARALIK (Turumuz Dolmuştur), 2.TUR: 19-23 ARALIK  (Turumuz Dolmuştur)
3.TUR: 23-27 OCAK (Turumuz Dolmuştur), 4.TUR: 30 OCAK-03 ŞUBAT (Turumuz Dolmuştur)
5.TUR: 06-10 ŞUBAT (Turumuz Dolmuştur), 6.TUR: 13-17 ŞUBAT (Turumuz Dolmuştur)
7.TUR: 20-24 ŞUBAT (Turumuz Dolmuştur), 8.TUR: 27 ŞUBAT-03 MART (Turumuz Dolmuştur), 9.TUR: 06-10 MART

ERKEN REZERVASYON 1499 ₺ 'LİK SÜPER FİYAT İÇİN HEMEN REZERVASYON YAPTIRABİLİRSİNİZ.
LİMİTLİ SAYIDA KOLTUK İÇİN ACELE EDİNİZ.

BU DOĞU EKSPRESİ & KARS TURUMUZ SİZ UYMADIYSA
BU KATEGORİDEKİ DİĞER TURLARIMIZI LİSTELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Tur Programı

1. Gün: İzmir-> Sivas Uçuşu, Sivas

Öğlen Saat: 12.35 ’da İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar terminalinde oluyor ve uçuş işlemlerimiz için PEGASUS HAVA YOLLARI check in kontuarına gidiyoruz. TC Kimliklerimiz ile birlikte check-in bagaj işlemlerini tamamlayarak İzmir’den PC3200 sefer sayılı saat: 14.35 uçağı ile SİVAS ‘a uçuyoruz. 1,5 saate yakın süren uçuş sonrasında, SİVAS ’a iniyoruz. Bizi bekleyen aracımıza rehberimiz yönlendirmesi ile yerleşiyor ve SİVAS şehir merkezine ulaşıyoruz. İlk Milli Kongre olma özelliğine sahip SIVAS KONGRESİ ’nin yapıldığı ATATÜRK KONGRE VE ETNOĞRAFYA MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra SELÇUKLU MEYDANI ’na geçiyor ve tarihin izlerini sürmeye devam ediyoruz. BURUCIYE, ÇIFTE MINARELI VE ŞIFAIYE MEDRESELERİ’ ni gördükten hemen sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama SİVAS ‘daki otelimizde.

Önemli Bilgi: (10.12.2018 Tarihinde yayınlandı.): 10.12.2018 tarihli duyuru ile Pegasus Hava Yolları tarafından İzmir - Sivas uçuşları iptal edildiğinden yerine alternatif olarak 06 Şubat, 13 Şubat, 20 Şubat, 27 Şubat, 06 Mart başlangıçlı turlarımızda İzmir - Kayseri uçuşları icra edilecektir. Kayseri uçuş saatleri: PC3190 Izmir - Kayseri 06:05 07:30

Diğer turlarımızda herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. 12 Aralık, 19 Aralık, 23 Ocak, 31 Ocak. Bu tarihlerde değişiklik yoktur.


2. Gün: Sivas, Kangal, Divriği

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, şehri son bir kez görüyor ve yola çıkıyoruz. Öncelikle küçükbaş hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı bu bölgede, çobanların vahşi hayvanlara karşı en büyük yardımcısı Kangal köpeklerinin yetiştirildiği KANGAL ilçesine ulaşıyoruz. (Açık olması halinde çiftliği gezebiliriz.) KANGAL ‘da geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında DİVRİĞİ ‘ye hareket ediyoruz. Selçuklu mimarisinin dış cephe ve sembolizasyon konusunda ulaştığı en üst noktayı, DİVRİĞİ ULU CAMİİ ’ni görmeye gidiyoruz. Sonrasında ise DİVRİĞİ ‘de müzekent görüntülü sokaklarında kayboluyoruz. Yüzlerce anı ve fotoğraf biriktirebileceğimiz DİVRİĞİ Turumuzu bitirdikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi yöresel bir menü eşliğinde aldıktan sonra Geceleme DİVRİĞİ ‘deki otelimizde.


3. Gün: Divriği-> DOĞU EKSPRESİ ile Tren Yolculuğu… Kars

Sabah kahvaltımızı biraz erken saatlerde aldıktan sonra DİVRİĞİ GARI ‘na transfer oluyoruz. Sabah erken 07.19 Treni ile KARS ‘a olan yolculuğumu başlayacak. Son yılların en kapsamlı tren yolculuğu olması özelliği ile popülerleşmiş DOĞU EKSPRESİ ‘ndeki yerlerimizi alıp, yola çıkıyoruz. Aras Nehri 'ni, Aras 'ın Kolları 'nı, Fırat 'ı, Karasu 'yu, Çaltı ve Kars Çayları 'nı, Kemaliye, Erzincan, Erzurum gibi doğu kentlerimizi ve muhteşem manzaları bu yolculuk esnasında göreceğiz. Mistik yolculuğumuzun manzaralarından etkilenmemek imkânsız. Bereketli Anadolu topraklarını bir başka açıdan görme fırsatı elde edeceğiz. Tren yolculuğumuz Akşam saatlerinde yaklaşık olarak 19.00 ‘da KARS ‘da sona erecek. Otelimize transfer oluyor ve akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Geceleme KARS ‘daki otelimizde.


4. Gün: Kars, Ani Harabeler, Çıldır Gölü, Kızak Keyfi, Kars ’da Kafkas Gecesi

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ilk olarak tam Ermenistan sınırında yer alan ANİ HARABELERİ `ne gidiyoruz. 1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehri olan ANİ ’de; SURLARI, KAPILARI, RESİMLİ KİLİSE, TİGRAN HONEST KİLİSESİ, EBUL EL MENUÇEHR CAMİSİ, İPEKYOLU KÖPRÜSÜ gibi eserleri görerek 2 ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay`a tepeden bakarak bu unutulmaz geziyi tamamlayacağız. Turumuzun sonrasında ÇILDIR GÖLÜ ‘ne hareket ediyor olacağız. ÇILDIR GÖLÜ Kış mevsiminde buz tutmaktadır, şansımız var ise buzlu görüntülerine şahit olacağız. (Ekstra) Dileyenler kızak yapma imkânı bulurken, dileyen konuklarımız Öğle Yemeği’nde balık yeme imkanına sahip olacaklar. Onlarca hikâyeye konu olan ÇILDIR GÖLÜ ‘nde kendimizi fotoğraf çekmekten alıkoyamayacağız. Rehberimizin belirleyeceği ve hava şartları müsaitliğine göre buradan ayrılıp KARS merkeze ulaşacağız. Hem doğulu hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehir olan, 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezlerden birisi olan KARS ’da turumuza başlıyoruz. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binaları ile KARS `ı çok sevecek, Kars şehir merkezine bir kartal yuvası gibi tepeden bakan KARS KALESİ, Katedral diye de bilinen 12 HAVARİLER KİLİSESİ gezilerini yaptıktan sonra serbest zamanda şehir sokaklarında dolaşabilirsiniz. KARS turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyor ve hazırlanıyoruz. Çünkü tüm misafirlerimiz ile birlikte fiyata dahil olan KAFKAS GECESİ ‘ne gidiyoruz. Geleneksel menüsü ile bizleri hayran bırakacak (Çorba, Turşu, Salata, Kaz Eti, Hangel, Kavurma, Sarma, Kete, Çay ve ikramlar) canlı müzik ile unutulmaz bir akşam yaşayacağız. Geceleme KARS ‘daki otelimizde.


5. Gün: Kars, Erzurum, Erzurum Şehir Turu, Erzurum İzmir Uçuşu, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. KARS ’a veda ediyor, Doğu Anadolu`nun en büyük şehirlerinden ve aynı zamanda 1900 m. yüksekliğiyle ülkemizin en yüksekteki şehir merkezi ve eski eserlerinin neredeyse tamamı, volkanik, bazaltik kara taştan olan, ERZURUM ‘a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. İlk durağımız Cumhuriyete giden yolda ERZURUM KONGRESİ ’ne ev sahipliği yapan KONGRE BİNASI ‘nı görmek oluyor. Ardından çok daha eskilere gidip Kırlangıç Kubbeli ULU CAMİİ ’yi ve ERZURUM ’un sembolü haline gelen; usta ile çırağın söylencesine konu olan ÇIFTE MINARELİ MEDRESE ’yi görüyoruz. Şehrim görkemli yapılarından ÜÇ KÜMBETLER ’i de gördükten sonra, ERZURUM HAVALİMANI ‘na transfer oluyoruz. Gerekli bagaj ve check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ‘na ait XQ9295 sefer sayılı Saat: 12.30 ‘da uçuş ile İZMİR uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yolculuk sonrasında İZMİR ‘e iniyor ve vedalaşıyoruz. Eşi benzeri bulunmayan bu Anadolu Toprakları ‘nda yeniden birlikte keşfetmek ve yolumuzun kesişmesi dileğiyle… HOŞCA KALINIZ… 

 

ÖNEMLİ UYARI: Kar, yağış, tipi gibi olağanüstü şartlar nedeniyle turun son gün programında birkaç ziyaret noktası veya tamamı rehber insiyatifiyle iptal edilerek programda değişikliğe gidilebilir. Tüm misafirlerimiz koşulsuz bu şartı kabul etmiş sayılır.

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • PEGASUS ile İzmir-> Sivas Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 • SUNEXPRESS ile Erzurum-> İzmir Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 • Lüks Araçlarla Transferler ve Turlar
 • 4 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
 • Doğu Ekspresi ile Divriği ‘den Kars ‘a Tren Yolculuğu (Pullman Koltuk)
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (4), Akşam Yemekleri (4)
 • Divriği ‘de Geleneksel Menü Akşam Yemeği (1)
 • Kars ‘da Kaz Eti Dahil Kafkas Gecesi Eşliğinde Akşam Yemeği (1)
 • GENÇAYSTAR Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • GENÇAYSTAR Güvencesi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Çıldır Gölü Kızak Aktiviteleri (Hava şartları dahilinde…)
 • Seyahat Sağlık Sigortası, İptal Güvence Paketi: 10,00 ₺
 • (65-80 Yaş Arası 20,00 ₺ Öder)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İzmir Hava Alanı (12:35)

Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Uçak ve Doğu Ekspresi ile Sivas, Kars, Çıldır Gölü, Erzurum Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

 

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 • Tren saatleri ve değişiklikler nedeniyle program revize edilebilir.
 • Odaya konulan 3. ve 4. Yatak için Orjinal yatak sözü verilmemektedir. Otelin müsaitliği dahilinde rica edilmektedir. Odaların tamamı Standart olup farklı oda talepleri için fiyat farkı olmaktadır.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. 
 • Tur fiyatlandırmasında yer alan koltuk ücreti 2 yetişkin ile birlikte katılım gösteren 0-6 yaş içindir.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.