Doğu Ekspresi: Uçakla Sivas, Divriği, Erzurum, Kars, Çıldır Gölü Turları

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu Kredi Kartınız ile Online Kolaylıkla taksitli olarak satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

2018 - 2019 Kış Sezonunda En Çok Satan Rotamız
Yeniliklerle Dolu 2022 Kış Sezonunda Tekrar Sizinle

>>> DOĞU EKSPRESİ >>>
SİVAS ‘DAN … ERZURUM ‘A TREN YOLCULUĞU …

Yol ve Zaman Kayıpsız İzmir Kayseri, Kars İzmir Uçakları Dahil!

Sivas, Kangal, Divriği 'den Doğu Ekspresi ile Erzurum 'a Tren Yolculuğu

[ Aras Nehri, Aras’ın Kolları, Fırat, Karasu, Çaltı ve Kars Çayları, Kemah, Erzincan, Erzurum ]

Kars, Ani Harabeler, Çıldır Gölü, Kızak Keyfi, Kars ’da Kafkas Gecesi
Erzurum, Sarıkamış, Katerina Av Köşkü Dahil Program !

TUR HAREKET TARİHLERİMİZ 4 GECE 5 GÜN
1.Tur: 19-23 Ocak (Gerçekleşti), 2.Tur: 26-30 Ocak (Gerçekleşti), 3.Tur: 02-06 Şubat (Gerçekleşti)
4.Tur: 09-13 Şubat (Gerçekleşti), 5.Tur: 16-20 Şubat (Gerçekleşti), 6.Tur: 23-27 Şubat (Dolu)

Bu turda Erken Rezervasyon indirimimiz bulunmaktadır. Erken Rezervasyon indirimi acenta tarafından belirlenmiş kontenjan için geçerli olup, bu kontenjan bittiğinde fiyatlarımız kademeli olarak artış gösterecektir. Erken Ödeme için herhangi bir tarih bulunmayıp sadece belirli kontenjan içindir. Erken Al, Karlı Çık!
Bu programımız size uymadıysa eğer DOĞU EKSPRESİ & KARS rotasındaki tüm turlarımızı listelemek için Tıklayınız...  

 

Tur Programı

1. Gün

İzmir-> Kayseri, Sivas

SunExpress Hava Yolları uçuş saatinden 1.5 – 2 Saat önce alanda olmayı önermektedir. Bu süreler harici havalimanında olan yolcularımız için check-in garantisi verilmemektedir. Tüm sorumluluk müşteriye aittir.

Sabah Saat: 10.00 ’da İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar terminalinde oluyor ve uçuş işlemlerimiz için SUNEXPRESS HAVA YOLLARI check in kontuarına gidiyoruz. TC Kimliklerimiz ile birlikte check-in bagaj işlemlerini tamamlayarak İzmir’den XQ9038 sefer sayılı saat: 11.00 uçağı ile KAYSERİ ‘e uçuyoruz. Dileyen konuklarımız (ekstra) olarak uçak içi kahvaltı veya öğle yemeği seçeneklerinden faydalanabilirler. 1,5 saate yakın süren uçuş sonrasında iniyor ve rehberimiz ile buluşarak aracımızdaki yerimizi alıyor ve SİVAS ‘a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Varışımızın ardından SİVAS Turumuza başlıyoruz. İlk Milli Kongre olma özelliğine sahip SİVAS KONGRESİ ’nin yapıldığı ATATÜRK KONGRE VE ETNOĞRAFYA MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra SELÇUKLU MEYDANI ’na geçiyor ve tarihin izlerini sürmeye devam ediyoruz. BURUCİYE, ÇİFTE MİNARELİ ve ŞİFAİYE MEDRESELERİ’ ni gördükten hemen sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama SİVAS ‘daki otelimizde.

2. Gün

Sivas, Kangal, Divriği

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, şehri son bir kez görüyor ve yola çıkıyoruz. Öncelikle küçükbaş hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı bu bölgede, çobanların vahşi hayvanlara karşı en büyük yardımcısı Kangal köpeklerinin yetiştirildiği KANGAL ilçesine ulaşıyoruz. (Açık olması halinde çiftliği gezebiliriz.) KANGAL ‘da geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında DİVRİĞİ ‘ye hareket ediyoruz. Selçuklu mimarisinin dış cephe ve sembolizasyon konusunda ulaştığı en üst noktayı, DİVRİĞİ ULU CAMİİ ’ni görmeye gidiyoruz. Sonrasında ise DİVRİĞİ ‘de müzekent görüntülü sokaklarında kayboluyoruz. Yüzlerce anı ve fotoğraf biriktirebileceğimiz DİVRİĞİ Turumuzu bitirdikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi yöresel bir menü eşliğinde aldıktan sonra, otelimize geçiyoruz. Geceleme DİVRİĞİ ‘deki otelimizde.

3. Gün

Divriği-> DOĞU EKSPRESİ ile Tren Yolculuğu… Erzurum, Erzurum Turu, Kars

Sabah kahvaltımızı biraz erken saatlerde aldıktan sonra DİVRİĞİ GARI ‘na transfer oluyoruz. Sabah erken 07.19 Treni ile KARS ‘a olan yolculuğumu başlayacak. Son yılların en kapsamlı tren yolculuğu olması özelliği ile popülerleşmiş DOĞU EKSPRESİ ‘ndeki yerlerimizi alıp, yola çıkıyoruz. Aras Nehri 'ni, Aras 'ın Kolları 'nı, Fırat 'ı, Karasu 'yu, Çaltı ve Kars Çayları 'nı, Kemah, Iliç, Munzur Dağları, Fırat'ın Kolu Karasu'nun Açtığı Derin Kanyonlar, Erzincan, Erzurum gibi doğu kentlerimizi ve muhteşem manzaraları bu yolculuk esnasında göreceğiz. Mistik yolculuğumuzun manzaralarından etkilenmemek imkânsız. Bereketli Anadolu topraklarını bir başka açıdan görme fırsatı elde edeceğiz. Tren ‘den Doğu Anadolu`nun en büyük şehirlerinden ve aynı zamanda 1900 m. yüksekliğiyle ülkemizin en yüksekteki şehir merkezi ve eski eserlerinin neredeyse tamamı, volkanik, bazaltik kara taştan olan, ERZURUM ‘da iniyor ve çağ kebabının tadına bakma fırsatı buluyoruz. TAŞHAN ‘da alışveriş molası veriyor ve sevdiklerimize hediye alma imkânı elde edeceğiz. Kendimiz içinde hatıra bir şeyler alabiliriz. İlk durağımız Cumhuriyete giden yolda ERZURUM KONGRESİ ’ne ev sahipliği yapan KONGRE BİNASI ‘nı görmek oluyor. Ardından çok daha eskilere gidip Kırlangıç Kubbeli ULU CAMİİ ’yi ve ERZURUM ’un sembolü haline gelen; usta ile çırağın söylencesine konu olan ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE ’yi görüyoruz. Şehrim görkemli yapılarından ÜÇ KÜMBETLER ’i de gördükten sonra yolculuğumuzu sürdürüyor ve KARS ‘a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama KARS ‘daki otelimizde.

Neden Divriği ‘den Tren ‘e biniyoruz?
Ankara ‘dan kalkan Doğu Ekspresi Treni nin gündüz gün ışığında görülecek olan tüm güzellikleri Divriği ‘den başlar, yani gündüz yoluğu ile başlar ve Kars ‘a kadar devam etmektedir. Biz tren yolculuğumuza Divriği ‘den sabahın ilk saatlerinde başlıyor, akşamüzeri saatlerinde Erzurum ‘da sonlandırıyoruz. Böylelikle hem Erzurum ‘u kış görüntüleriyle gezme fırsatı elde ediyor. Hem de nefis çağ kebabından tatma fırsatı buluyoruz.

4. Gün

Kars, Ani Harabeler, Çıldır Gölü, Kızak Keyfi, Kars `da Kafkas Gecesi

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ilk olarak tam Ermenistan sınırında yer alan ANİ HARABELERİ `ne gidiyoruz. 1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehri olan ANİ ’de; SURLARI, KAPILARI, RESİMLİ KİLİSE, TİGRAN HONEST KİLİSESİ, EBUL EL MENUÇEHR CAMİSİ, İPEKYOLU KÖPRÜSÜ gibi eserleri görerek 2 ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay`a tepeden bakarak bu unutulmaz geziyi tamamlayacağız. Turumuzun sonrasında ÇILDIR GÖLÜ ‘ne hareket ediyor olacağız. ÇILDIR GÖLÜ Kış mevsiminde buz tutmaktadır, şansımız var ise buzlu görüntülerine şahit olacağız. (Ekstra) Dileyenler kızak yapma imkânı bulurken, dileyen konuklarımız Öğle Yemeği’nde balık yeme imkanına sahip olacaklar. Onlarca hikâyeye konu olan ÇILDIR GÖLÜ ‘nde kendimizi fotoğraf çekmekten alıkoyamayacağız. Rehberimizin belirleyeceği ve hava şartları müsaitliğine göre buradan ayrılıp KARS merkeze ulaşacağız. Hem doğulu hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehir olan, 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezlerden birisi olan KARS ’da turumuza başlıyoruz. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binaları ile KARS `ı çok sevecek, Kars şehir merkezine bir kartal yuvası gibi tepeden bakan KARS KALESİ, Katedral diye de bilinen 12 HAVARİLER KİLİSESİ gezilerini yaptıktan sonra serbest zamanda şehir sokaklarında dolaşabilirsiniz. KARS turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyor ve hazırlanıyoruz. Çünkü tüm misafirlerimiz ile birlikte (ekstra) KAFKAS GECESİ ‘ne gidiyoruz. Geleneksel menüsü ile bizleri hayran bırakacak. Canlı müzik ile unutulmaz bir akşam yaşayacağız. Geceleme KARS ‘daki otelimizde.

5. Gün

Kars, Sarıkamış, Katerina Av Köşkü, Kars İzmir Uçuşu ile İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Kış şartları bizi engellemezse eğer SARIKAMIŞ ‘da mola veriyoruz. Ardından KATERİNA AV KÖŞKÜ ‘nü de gördükten sonra, KARS Havalimanı 'na transferimizi gerçekleştiriyoruz. SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ‘na ait XQ9115 sefer sayılı Saat: 12.45 ‘de uçuş ile İZMİR uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yolculuk sonrasında İZMİR ‘e iniyor ve vedalaşıyoruz. Eşi benzeri bulunmayan bu Anadolu Toprakları ‘nda yeniden birlikte keşfetmek ve yolumuzun tekrar kesişmesi dileğiyle… HOŞCA KALINIZ…

ÖNEMLİ UYARI: Kar, yağış, tipi gibi olağanüstü şartlar nedeniyle tur programında birkaç ziyaret noktası veya tamamı rehber insiyatifiyle iptal edilerek programda değişikliğe gidilebilir. Tüm misafirlerimiz koşulsuz bu şartı kabul etmiş sayılır.

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • İzmir Hava Alanı (10:00)

Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar

Cemile Türekkan
Başından sonuna kadar çok keyifli, dolu dolu bir tur oldu. Rehberimiz Koray Bey bizlere mükemmel bir rehberlik hizmeti sundu. Bu yüzden özellikle kendisine çok teşekkür ederiz :)
03.03.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
TÜRKLER
Keyifli bir tur oldu .Rehberimiz Koray beyin güzel anlatımı ve yardımları için teşekkür ederiz
24.01.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?

Doğu Ekspresi: Uçakla Sivas, Divriği, Erzurum, Kars, Çıldır Gölü Turları Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

 

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

  • Covid-19'dan doğan tedbir ve yasaklar nedeniyle turu yapmaya engel bir durum oluşursa yapılan rezervasyonlara ait bedeller daha sonra kullanılmak üzere açığa alınacaktır. İade söz konusu olmayacaktır.
  • Tren güzergahı değişikliği, tren sefer saati iptali ya da değişikliği nedeniyle tur programında değişikliğe gidilebilir.
  • Acentamızın önceden trende bilet temini imkânı olmadığı için tren yolculuğundaki koltukların yan yana veya aynı vagon garantisini ne yazık ki verememekteyiz. Bu konuda değişiklik veya iptal hakkı bulunmamaktadır.
  • Odaya konulan 3. ve 4. Yatak için Orjinal yatak sözü verilmemektedir. Otelin müsaitliği dahilinde rica edilmektedir. Tur anında odaları DBL SNGL şeklinde ayırmak veya değiştirmek mümkün değildir.
  • Odaların tamamı Standart olup farklı oda talepleri için fiyat farkı olmaktadır.
  • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
  • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
  • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. 
  • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.