Tren ile Kafkas (Azerbaycan, Gürcistan, Karadeniz) Turları

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu Kredi Kartınız ile Online Kolaylıkla taksitli olarak satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

***** İZMİR 'DEN İLK VE TEK GENÇAYSTAR FARKIYLA *****

İZMİR ‘DEN AKTARMASIZ DİREKT UÇUŞ
İZMİR ‘DEN BAKÜ GİDİŞ, TRABZON İZMİR DÖNÜŞ, GÜN KAYIPSIZ

TRENLİ KAFKAS TURU
AZERBAYCAN • GÜRCİSTAN • KARADENİZ

BAKÜ • TİFLİS • BATUM • MTSHKETA • KUTAİSİ • GORİ • UPLİSTSİKHE
SARP • HOPA • AYDER YAYLASI • SÜRMENE • RİZE • TRABZON

KAFKAS & KARADENİZ BİR ARADA SÜPER PROGRAM

AZERBAYCAN HAVA YOLLARI İZMİR BAKÜ AKTARMASIZ GİDİŞ
SUNEXPRESS HAVA YOLLARI TRABZON İZMİR AKTARMASIZ DÖNÜŞ

( 4 GECE 5 GÜN BAKÜ ‘DEN TİFLİS ‘E BİR TREN YOLCULUĞU )

Tur Hareket Tarihleri • 4 Gece 5 Gün
1.tur: 01-05 Haziran (Ramazan Bayramı), 2.tur: 26-30 Haziran, 3.tur: 10-14 Temmuz,
4.tur: 10-14 Ağustos (Kurban Bayramı), 5.tur: 04-08 Eylül

 

Tur Programı

1. Gün: İZMİR- İZMİR DEN AKTARMASIZ DİREKT BAKÜ – BAKÜ ŞEHİR TURU

Sabah Saat: 07.30 ‘de İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI ‘da oluyor, AZERBAYCAN HAVA YOLLARI ‘na ait J29042 sefer sayılı Saat: 10.00 uçuşu için check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. 2,5 saate yakın süren yolculuğumuzu sürdürüyor, BAKÜ HEYDAR ALIYEV ULUSLARARASI HAVALIMANI ‘na inişimizi gerçekleştiriyoruz. Vize, gümrük ve bagaj işlemlerimizi rehberimiz eşliğinde tamamladıktan sonra tur aracımıza geçiyoruz. Öncelikle (ekstra) yemek molası veriyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; ATEŞ KULELERİ, HAYDAR ALİYEV MEZARI, TÜRK ŞEHİTLİĞİ, HAYDAR ALİYEV KÜLTÜR MERKEZİ göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemek molası sonrasında (ekstra) otelimize transfer oluyoruz. Geceleme BAKÜ ‘deki otelimizde.


2. Gün: BAKÜ ŞEHİR TURU – YATAKLI TRENLE TİFLİS YOLCULUĞU

Sabah kahvaltısı sonrasında, Müslümanlıktan önce ki Hint Tapınağı Kabul edilen ZERDÜŞ TAPINAĞI (ATEŞGAH) ile turumuza başlıyoruz. YANAR DAĞ, İÇERİ ŞEHİR (ESKİ ŞEHİR) ile turumuza devam ediyoruz. 28 Mt. Yükseliğinde, zamanında Hazar Denizi kenarında bir uçurumun kenarında inşaa edilen KIZ KULESİ ‘ni görüyoruz. Fotoğraf molası verdikten sonra UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Şirvan Hükümdarı tarafından yaptırılan SHIRVAN ŞAHLAR SARAYI ‘nı görme imkanı elde ediyoruz. Bu saray; BAKÜ ’nün tarihi bir rezervidir.  Bakü ’nün kalbinde görkemli surlarla çevrili eski şehri geziyoruz. HALI MÜZESI, FLAME TOWER, BAYRAK MEYDANI, TAVROV MEYDANI, BAKÜ SAHIL PARKI, TEKNE TURU ve şehir merkezinde  alışveriş turu ile günümüzü sonlandırıyoruz. Akşam yemek molası (ekstra) verdikten sonra Tren İstasyonuna transfer oluyoruz. Saat   20.40  Yataklı Trenle TİFLİS ‘e hareket ediyoruz.  2 kişilik kompartmanlarda yolculuk yapıyoruz. Büyülü bir Kafkas Yolculuğu bizleri bekliyor olacak. Geceleme TREN ‘de.


3. Gün: TİFLİS – MTSHKETA – TİFLİS TURU

Sabah kahvaltımızı ekstra olarak aldıktan sonra Gürcistan ‘ın ilk yerleşim alanı olan Kartlis Krallığı ‘nın Başkenti Aragvi ve Kura Nehirlerinin birleştiği noktada kurulan tarihi MTSHKETA şehrine geliyoruz. (Merkeze 9 Km uzaklıkta) UNESCO Dünya kültür mirası listesinde yer alan 6. yy eseri JVARİ MANASTIRI’nı uzaktan görüp 11. yy. eseri SVETİTSKHOVELİ MANASTIRI ‘nı gezip sokak satıcılarından alışveriş yaptıktan sonra TİFLİS ’e geri dönüyoruz. Gürcistan ‘ın ışıltılı başkenti olan TİFLİS Şehir turumuza başlıyoruz. TİFLİS; Asya ‘nın çok ilgi çeken kentlerinden birisi olma özelliğini de taşıyor. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Türklerin, Azerilerin, Ermenilerin ve Gürcülerin bir arada olduğu ESKİ TİFLİS ‘e gidiyoruz. KURA NEHRİ, METEHİ KÖRÜSÜ, METEHİ KİLİSESİ, TELEFERİK, NARİKALA KALESİ, OSMANLI HAMAMI, Tarihi rengârenk TİFLİS EVLERİ, Osmanlı Dönemine Ait CUMA CAMİSİ, RUSTAVELİ CADDESİ, ESKİ PARLEMONTO BİNASI, ANTİKA PAZARI ‘nı gördükten sonra Orta Doğu Ülkeleri’ndeki en büyük 3. Katedral olan SAMEBA KATEDRALİ ‘ni görme fırsatı elde ediyoruz. Laz ve Gürcü kültürünün açıkça gözlenebildiği AÇIK HAVA ETNOGRAFYA MÜZESİ gezisi sonrası turumuzu tamamlayıp SHARDEN BARLAR SOKAĞI ’nda serbest zaman. Geceleme TİFLİS ‘deki otelimizde.


4. Gün: TİFLİS – GORİ – UPLİSTSİKHE – KUTAİSİ – BATUM

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Başkent TİFLİS ‘den ayrılıyoruz. Öncelikle; GORİ ’ye, Stalin’in doğduğu şehre gidiyor ve STALİN MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Müze ziyareti sonrasında Mağara Şehir olarak bilinen, tarihi Bronz Çağ ’a dayanan ve Orta Çağ ’a kadar mimarisine yeniliklerin katıldığı antik UPLİSTSİKHE MAĞARA KASABASI ’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında; KUTAİSİ şehrinde Gürcistan ’ın En Büyük Mağarası PROMETHEUS gezip BATUM ‘a geçiyoruz.  (ekstra aktivite) Gürcü Gecesi ‘de katılma imkânı elde ediyoruz. Akşam yemeğimizi Nefis Gürcü Yemekleri ve eğlencesi eşliğinde alabiliriz. Geceleme BATUM ‘daki otelimizde. 


5. Gün: BATUM - SARP – AYDER YAYLASI – FIRTINA VADİSİ – RİZE – SÜRMENE – TRABZON

Sabah kahvaltımızı BATUM ‘daki otelimizde aldıktan sonra Batum Şehir Turumuza başlıyoruz. 1866 Osmanlı yapımı ORTA CAMİİ, PİAZZA MEYDANI, ERMENİ VE RUS ORTODOKS KİLİSELERİ, AVRUPA MEYDANI, ALTIN POST KOÇ HEYKELİ (MEDEA ANITI), POSEİDON HEYKELİ, BATUM BULVAR PARKI, ALİ NİNO HEYKELİ ile Batum turumuzu tamamlayıp, TÜRKİYE ‘ye doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Gümrük işlemlerimiz sonrasında SARP SINIR KAPISI ‘ndan TÜRKİYE ‘ye giriş yapıyoruz. Sıradaki durağımız Karadeniz Yaylaları içerisinde en keyiflilerinden birisi olan; AYDER YAYLASI. Çamlıhemşin’den sonra Hala Deresi’ni takip ederek, 1350 mt yükseklikteki AYDER YAYLASI ‘na çıkıyor ve Ayder Yaylası’na varışımızın ardından, GELİN TÜLÜ ŞELALESİ ’nin manzaralarında fotoğraflarımızı çekilerek dönüş yolunda FIRTINA DERESİ ‘de tarihi köprülerde mola veriyoruz. Yolcuğumuzu sürdürerek SÜRMENE ’ye gidip, yöreye özgü SÜRMENE BIÇAĞI ‘ndan satın alma fırsatı buluyoruz. Alışveriş molası sonrasında TRABZON ‘daki havalimanına transfer oluyoruz. Gümrük ve bagaj işlemlerimizi tamamlayıp SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ‘na ait XQ9271 sefer sayılı Saat: 20.10 uçuşu ile İZMİR ‘e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yarısı Kafkas yarısı Karadeniz ile süren bir rüyanın sonuna geliyor, vedalaşıyoruz. Hoşca kalınız.

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İzmir Hava Alanı (07:30)

Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Tren ile Kafkas (Azerbaycan, Gürcistan, Karadeniz) Turları Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME / UYARILAR

 • Azerbaycan Vizesi Normal Pasaportlular için inişte havalimanında makinelerden alınmaktadır. Seyahat tarihinde 6 ay geçerli pasaport olması gerekmektedir. Ayrıca 11 $ tam olarak yanınızda hazır bulundurmanızı rica ediyoruz. Makinelerden para üstü alınmamaktadır. Yeşil pasaport sahipleri için herhangi bir vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu bilgi tur yayınla tarihinde edinilmiş bilgi olup, vize protokolünde yaşanacak değişikliklerin acentamız ile bir ilgisi bulunmamaktadır.
 • Turumuzun süresi 5 gün 4 gece olup otel konaklaması 3 Gece Tren Konaklaması 1 Gece ’dir.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Yol trafiği, yoğunluğu, yoğun yağış, sel, heyelan, bayram ve özel gün yoğunluğu sebebi ile rehber insiyatifiyle değişikliğe gidilebilir veya komple iptal edilebilir.
 • Hava değişiklikleri tahmin edilemediğinden, şemsiye, yağmurluk ve kalın hırka bulundurulması tavsiye olunur.
 • Yürüyüşler için rahat ayakkabı ve spor giysiler seçilmesi tavsiye olunur.
 • Fotoğraf ve video makineleri için yedek pil ve hafıza kartı bulundurulması tavsiye olunur.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri

 • Normal pasaportlular için kapıda vize uygulaması bulunmaktadır. 11 $ karşılığında vize alınmaktadır.
 • 6 Ay Geçerli pasaport zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Yeşil pasaportlular için vize uygulaması bulunmamaktadır.

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.