Uçakla Adana Portakal Çiçeği Karnavalı & Gaziantep & Hatay Turu

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın!

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

Uçakla Adana Portakal Çiçeği Karnavalı
Gaziantep & Antakya Turu

06-08 Nisan 2019 2 Gece 3 Gün Turumuz Dolmuştur.

4*RAMADA ADANA HOTEL BY WYDHAM

4*MET GOLD HOTEL GAZİANTEP (MERKEZ)

PEGASUS HAVA YOLLARI İLE ADANA GİDİŞ, ANTAKYA DÖNÜŞ

Sokakları mis gibi Portakal kokan Adana;
Nisan’da Bahar ‘ın en büyüleyici habercisi…

Bu turda Erken Rezervasyon indirimimiz bulunmaktadır. Erken Rezervasyon indirimi acenta tarafından belirlenmiş kontenjan için geçerli olup, bu kontenjan bittiğinde fiyatlarımız kademeli olarak artış gösterecektir. Erken Ödeme için herhangi bir tarih bulunmayıp sadece belirli kontenjan içindir. Erken Al, Karlı Çık!

Tur Programı

1. Gün: İzmir, Adana, Tüm Gün Adana ve Portakal Çiçeği Festival Çoşkusu

Sabah İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar Terminalinde oluyor ve TC kimliklerimiz ile birlikte PEGASUS HAVA YOLLARI ‘nın kontuarlarından check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. PEGASUS HAVA YOLLARI ‘na ait PC3010 sefer sayılı (Pegasus Hava Yolları en az 2 saat önce alanda olmanızı önermektedir.) Saat: 06:00 uçuşu ile ADANA ‘ya olan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Dileyen konuklarımız (ekstra) olarak uçak içi kahvaltı seçeneklerinden faydalanabilirler. Toros Dağları’nın güneyinde verimli Çukurova’nın toprakları üzerine kurulmuş ülkemizin en büyük kentlerinden birisi olan ve adını da Uranos ’un oğlundan alan Adana’ya sabahın erken saatlerinde ulaşıyoruz. Denizi olmayan kent merkezinin; mavi-yeşil rengiyle hayat ve can verdiği Seyhan Nehri’nin üzerine kurulu SEYHAN BARAJ GÖLÜ ’ne giderek, kahvaltımızı (ekstra) alıyoruz. Sonrasında panoramik olarak; 1912 yılında inşaatı bitirilen Adana Tren Garı’nı, New York’taki Central Park’ı andıran görünümüyle Atatürk Parkı’nı görerek, KÜÇÜK SAAT ’e gidiyor ve yürüyüşe başlıyoruz. St.Jacques adına yapılan küçük bir Ermeni Kilisesi’nin üzerine, Ramazanoğulları tarafından yapılan YAĞ CAMİ ’ni gördükten sonra 32 metre yüksekliği ile Adanalıları selamlayan BÜYÜK SAAT’i bizler de selamlıyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman ve IV.Murad  ’ın konakladığı, 14.yy dan kalan dünyanın sayılı yapılarından olan RAMAZANOĞLU KONAĞI ’nı görerek ULU CAMİ ’ne gidiyoruz. Yeşilçam’a emek veren çok sayıda Adanalının da aralarında bulunduğu, Türk Sinema tarihini sergileyen ADANA SİNEMA MÜZESİ sonrası Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun en büyük ibadet mekanına sahip camilerinden olan SABANCI MERKEZ CAMİ ’ni ziyaret ediyoruz. İhtişamı karşısında bizleri büyüleyecek farklı bir atmosfere götürecek bu olağanüstü yapının ardından yine görkemine hayran kalacağımız başka bir yapı olan Adana’nın simgelerinden TAŞKÖPRÜ ’ye gidiyoruz. MERKEZ PARK ’ta son fotoğraf karelerimizi de aldıktan sonra ülkemizin önemli lezzet duraklarından kentimizde öğle yemeğine gidiyoruz. İsmiyle özdeş ADANA KEBAP ’a ŞALGAM ’ın da eşlik ettiği lezzet karnavalından bu sene 7. si gerçekleştirilecek olan ULUSLARARASI PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI ’nın festival alanına gidiyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalının KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ ’nü izliyor ve rengarenk görüntülerine şahitlik ediyoruz. Karnavalın cıvıltısı, dans ve müziğin ritmi ile coştuğumuz karnaval alanında geçireceğimiz keyifli dakikalar hafızalarımızda yer edinecek. Akşam yemeğimizi (ekstra) ADANA ‘nın meşhur kebabından yiyerek ya da festival alanında serbest alabiliriz. Otele geç saatlerde döneceğimiz için gönlünüzce akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Dileyen konuklarımız otele istedikleri saatte dönebilirler çünkü otelimiz merkez ve yürüme mesafesinde. Geceleme ADANA ‘daki otelimizde.


2. Gün: Adana, Gaziantep

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Adana’dan ayrılarak Gazi unvanıyla onurlandırılan şehrimiz GAZİANTEP ’e doğru yol alıyoruz. Dünyanın en büyük Mozaik Müzelerinden birisi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerine de ev sahipliği yapan ve aynı zamanda dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Keyifli ziyaretimiz sonrası GAZİANTEP KALESİ ’ne gidiyor ve halkın düşman işgaline direnişinin öyküsünün anlatıldığı KAHRAMANLIK PANORAMA MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası sıra kendimizi ödüllendirmeye geldi diyor ve “Acaba ne yemesek ??? ” diye düşünerek ünlü lezzetlerinin tatlarına bakmaya başlıyoruz. Kebabıyla, katmeriyle, baklavasıyla ünlü kentimizde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ ’ne gidiyoruz. BAKIRCILAR ÇARŞISIZİNCİRLİ BEDESTEN, ALMACI PAZARI ’nı da gördükten sonra Antep’in hamam kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacağımız HAMAM MÜZESİ ’ni ve Türkiye’de kurulan ilk mutfak müzesi olma özelliğini taşıyan EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK MÜZESİ ’ni geziyor ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama GAZİANTEP ‘deki otelimizde.


3. Gün: Gaziantep, Antakya (Hatay), İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra aracımıza geçiyor ve Gaziantep’e güzel anılarla veda ediyoruz. Tersine akıyormuş gibi göründüğü için de ASİ ismini alan ünlü nehrimizin kenarında kurulmuş ANTAKYA ’ya gidiyoruz. Hz. İsa’ya inanlara ilk kez “Hristiyan” adının verildiği St. PIERRE KİLİSESİ ’ne gidiyor ve panoramik olarak da Antakya’yı görüntüleme fırsatı yakalıyoruz. Ardından HATAY ’ın güzel beldesi ŞELALERİYLE ile ünlü HARBİYE ’ye gidiyoruz. Öğle yemeğinde muhteşem ANTAKYA MUTFAĞI ’nın özgün yemeklerinin ve künefesinin tadına bakma fırsatı buluyoruz. Sonrasında tekrar ANTAKYA ’ya dönerek ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ ’ni ziyaret ediyor ve muhteşem eserlerine tanıklık ediyoruz. Hatay’ın KURTULUŞ CADDESİ ’nden geçerek, SERMAYE CAMİ, HABİB-İ NECCAR CAMİ, UZUN ÇARŞI ’yı panoramik olarak görerek havaalanına gidiyoruz. PEGASUS HAVA YOLLARI ‘na ait PC3021 sefer sayılı Saat: 17.30 uçuşu ile İZMİR ‘e dönüş yapıyoruz. 2 saat süren yolculuğumuz sonrasında tekrar karşılaşmayı ümit ederek vedalaşıyoruz. Görüşmek üzere..

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı & PASAPORT ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • 1 Gece Adana ‘da Oda Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Gaziantep ‘de Yarım Pansiyon Konaklama
 • 2 Gece Oteller ‘de Alınan Açık Büfe Sabah Kahvaltısı (2)
 • 1 Gece Otel ‘de Alınan Akşam Yemeği (1)
 • Karnaval Alanına Gidiş Dönüş
 • GENÇAYSTAR Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • GENÇAYSTAR Güvencesi
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Son Gün Alınan Akşam Yemeği
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Adana ‘da Akşam Yemeği
 • Seyahat Sağlık Sigortası, İptal Güvence Paketi: 10,00 ₺
 • (65-80 Yaş Arası 20,00 ₺ Öder)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İzmir Hava Alanı (04:30)

Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Uçakla Adana Portakal Çiçeği Karnavalı & Gaziantep & Hatay Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

 • 1.Gece Adana – 4*Ramada Adana Hotel By Wyndham -> http://www.ramadaadana.com
 • 2.Gece Gaziantep – 4*Met Gold Hotel (Merkez)  -> http://www.gaziantepmetgold.com
 • Önemli Not: Acenta tüm şartları sağlamış olmasına rağmen turun hareket tarihine kadar otellerde aynı standartı korumak kaydı ile değişiklik olabilir. Turun hareket tarihinden 1 gün önce otelleri acentamızdan teyit edebilirsiniz.

 

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 • Odaya konulan 3. Ve 4. Yatak için Orjinal yatak sözü verilmemektedir. Otelin müsaitliği dahilinde rica edilmektedir. Odaların tamamı Standart olup farklı oda talepleri için fiyat farkı olmaktadır.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. 17/27/31/46 kişilik turizm belgeli araçlardır.
 • Tur fiyatlandırmasında yer alan koltuk ücreti 2 yetişkin ile birlikte katılım gösteren 0-6 yaş içindir.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.