Ana Sayfa Turlar Cruise Nehir Turları Ms Lavrinenkov Gemisi ile Volga Volga Nehri'nde Beyaz Geceler
Kesin Kalkışlı Tur Tur Kodu: Gncvac30

Ms Lavrinenkov Gemisi ile Volga Volga Nehri'nde Beyaz Geceler


St.Petersburg – Valaam - Mandrogi – Kiji – Goritsi – Ugliç –Moskova Uçak 8 Gece 9 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Havalimanı Online Rusya Vizesi ( Yeşil Pasaporta vize yok)

Tur Programı

1. Gün
1. Gün
İstanbul - St.Petersburg ( Otelde konaklama )

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 08.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK401 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.20 ’de St.Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 14.35’de St.Petersburg’a varış sonrası düzenleyeceğimiz ücretsiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve oda dağılımı. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. Gün
2. Gün
St.Petersburg ( Gemiye Biniş)

Otelde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası  Hermitage Müzesi Turu.  Müze gezisi sonrası. St. Petersburg merkezde serbest vakitler. Şehrin ana Caddesi Nevsky Prospekt’teki kafelerde yorgunluk atabilir, burada bulunan mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra belirlenen saatte buluşup gemiye transfer oluyoruz. Check-in işlemleri ve kamaralara yerleşme sonra yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Saat 19.00’da geminin hareketi.  Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

3. Gün
3. Gün
Valaam

Gemide sabah kahvaltısı sonrası Valaam’a varış. Avrupa’nın en büyük gölü Ladoga’nın kuzeyinde yer alan Valaam takım adaları doğası ve tarihi manastırlarıyla büyüleyici bir güzelliğe sahip. Takımadaların en büyüğü Valaam’da yürüyerek yapacağımız turda 14. Yüzyıldan kalan tarihi yapıları ve adanın müthiş doğal güzelliklerini keşfedeceğiz. Gezi sonrası serbest saatler ve akşam saatlerinde  geminin Mandrogi’ye  hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

4. Gün
4. Gün
Mandrogi

Saat 11:30’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur bu müzede votka tadımı yapabilir ve beğendiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Öğle yemeği sonrası Kiji’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.     

5. Gün
5. Gün
Kiji

Kahvaltı sonrası Kiji’’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Burada yapacağımız ücretsiz Kiji yürüyüş turunda; ilk olarak 22 kubbesiyle bir peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra eski dönem tipik kuzey Rus Mimarisi’nin harika örnekleri olan ahşap eski Rus köy evleri’ni görecek ve köylülerin günlük yaşantıları hakkında bilgi alacağız.  görebileceksiniz. Tur sonrası Ada’da serbest zaman. Daha sonra gemimize dönüş ve saat 12:00’da Goritsi’ye hareket. Öğleden sonra güverteden Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilir, gemideki çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Öğle, Akşam yemeği ve geceleme gemide

6. Gün
6. Gün
Goritsi

Kahvaltı sonrası gemide serbest zaman. Saat 13:00’da Goritsi’ye varış. Nehir kıyısında konumlanmış  bu güzel köyde önce yürüyerek burada bulunan kadınlar manastırını geziyoruz. Daha sonra bu pitoresk köyü keşfetmek ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Belirtilen saatte gemimize dönüş ve Uglich’e hareket. Öğle, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

7. Gün
7. Gün
Ugliç

Kahvaltı sonrası Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turundaEski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Öğle saatlerinde Moskova’ya hareket. Öğle yemeği sonrası gemideki etkinliklere katılabilir, Volga Nehri’nin güzel manzaralarını güverteden izleyebilirsiniz. Bu akşam Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.

8. Gün
8. Gün
Moskova ( Gemiden İniş-Otelde konaklama)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğle yemeği sonrası Moskova’ya varışta gemiden çıkış işlemleri sonrası otobüsümüz ile düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu devamında Kremlin + 1 Katedral turu  düzenlenecektir.  Daha sonra  otelimize transfer oluyoruz. Otelde akşam yemeği ve geceleme.

9. Gün
9. Gün
Moskova - Istanbul

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerini yapıyor ve valizlerimizi de alarak otelden ayrılıyoruz.
İlk olarak Rusya’nın en önemli kabristanlarından Novoeviçi’ye gidiyor ve Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Güzel bir gölün kıyısında bulunan mezarlıkta aynı zamanda Anton Çehov, Gogol,  Kruşçev, Boris Yeltsin, Mihail Gorbaçov  gibi bir çok ünlü şahsiyetin mezarları bulunuyor. Daha sonra Moskova’nın ünlü Metrosu’nda 1 saat kadar süren bir gezimiz var. Her biri ayrı güzelliğe sahip ve adeta sanat galerisi niteliğindeki istasyonları göreceğiz. Metrodan çıktıktan sonra Moskova’nın Merkezi’nde bulunan Ünlü Arbat Caddesi’ne gidiyoruz. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgâhlar ve mağazaları gezebilir, buradaki kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve eşi Natalya’nın bir dönem yaşadıkları ev de Arbat Sokağı’nda bulunuyor.     Arbat’taki serbest zaman sonrası belirtilen saatte buluşarak otobüsümüz ile Moskova Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın 416 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:35’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 23:35’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

Ekstra Tur Seçenekleri


Yardımcı Olabilir miyiz?

Aradığınız tatili bulamadınız mı? Bizi arayın veya aranma talebi bırakın yardımcı olalım

Türkiye'nin Her Yerinden
08504412525
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • THY ile İstanbul / St.Petersburg -Moskova / İstanbul uçak bileti
 • Lavrinenkov gemisinde 6 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Moskova’da 1 gece 4*otelde yarım pansiyon konaklama
 • St. Petersburg’da 1 gece 4*otelde yarım pansiyon konaklama
 • Moskova ve St. Petersburg’da yarım günlük panoramik şehir turları, Kremlin ve Hermitaj gezileri
 • Programda belirtilen turlar
 • Nehir güzergâhında uğranılan limanlardaki turlar
 • Yurt Dışı çıkış harcı
 • Programda belirtilen havalimanı transferleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Gemide valiz taşıma hizmeti
 • Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği, tüm yemeklerde çay ve kahve servisi
 • Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Gemi Personeli Servis Ücreti (Günlük kişi başı 10€ toplamda kişi başı 60€ gemide nakit olarak ödenmektedir)
 • Online Vize Ücreti ( 55 Euro) Yeşil pasaporta vize gerekmiyor
 • Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Fazla bagaj ücreti
 • Rehber, yerel rehber ve şoför bahşişleri

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Ms Lavrinenkov Gemisi ile Volga Volga Nehri'nde Beyaz Geceler Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Ms Lavrinenkov Hakkında

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Limanlar

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.