Edirne Kakava Şenlikleri Turu

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu Kredi Kartınız ile Online Kolaylıkla taksitli olarak satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

BAHAR’ı Romanların coşkusu ile karşılamaya ne dersiniz?
Kapı gıcırtısına oynayan, cıvıl cıvıl insanların renk cümbüşü kıyafetlerinin eşlik ettiği;

Kakava Şenlikleri (Hıdırellez)
Coşku, Neşe, Sevinç

E D İ R N E

Ramada Hotel & Suites by Wyndham Edirne

04-06 MAYIS 2019 2 GECE 2 GÜN

 

Tur Programı

1. Gün: 1.GECE: (4 Mayıs – Cumartesi): Gecesi **YOLCULUK** | 1.GÜN: (5 Mayıs – Pazar): Edirne ‘de Tam Gün Tur, Kakava Ateşi, Canlı Müzik & Eğlence

1.GECE: (4 Mayıs – Pazartesi):  Gecesi **YOLCULUK**

Akşam saat 21.00 ’da ÜÇYOL (Otobüs Ofisleri Önü), 21.15 ‘de LOZAN MEYDANI (Fuar Kapısı Önü), 21.45 ‘de KARŞIYAKA ANIT (Karşıyaka anıt Karşısı), 21.50 ‘de KARŞIYAKA YUNUSLAR (Karşıyaka Yunuslar Karşısı Mavikule), 21.55 ‘de BOSTANLI (Bostanlı İskele Karşısı Tiyatro Önü), 22.00 ‘de MAVİŞEHİR (Ege Park AVM Önü)’den yolcularımızı alarak yola çıkıyopruz. Çanakkale, Keşan, Uzunköprü yol güzergahını takip ederek sabah erken saatlerde EDİRNE ’ye ulaşıyoruz

1.GÜN: (5 Mayıs – Salı): Edirne ‘de Tam Gün Tur, Kakava Ateşi, Canlı Müzik & Eğlence

Sabahın erken saatlerinde Avrupa’ya açılan kapımız; Tunca, Arda ve Meriç’in buluştuğu, Trakya’nın İncisi EDİRNE ’ye ulaşıyoruz. Kahvaltımızı Edirne’nin ünlü su böreği ile yaptıktan sonra Osmanlı ’ya başkentlik yapmış güzel şehrimizi gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Fatih Sultan Mehmed ’in doğduğu ESKİ SARAY ’dan kalan TAŞODALAR ’ı görüyor ve Mimar Sinan’ın 80 yaşında yaptığı “ustalık eserim” dediği mimarlık tarihinin başyapıtlarından SELİMİYE CAMİİ ’ni ziyaret ediyoruz. Vakıf Müzesi’nin ardından ARASTA ’yı gezerek, EDIRNE ’ye özgü Deva-i Misk Tatlısı, Edirne Peyniri, Badem Ezmesi, Aynalı Süpürge alışverişi yapıyoruz. Daha sonra 3 ŞEREFELİ CAMİ ’yi, MAKEDONYA KULESİ, HADRIANOPOLIS SURLARI ’ını görerek ESKİ CAMİ ’yi ziyaret ediyor ve MERİÇ NEHRİ ’nin kıyısında TARİHİ KARAKOL BİNASI ’na gidiyoruz. Nazlı nazlı akan Meriç’i izleyerek kahvelerimizi yudumladıktan sonra TARİHİ KARAAĞAÇ BİNASI ’nı ve LOZAN ANITI ’nı ziyaret ediyor ve bu kez de TUNCA NEHRİ ’nin kıyısına gidiyoruz. EDİRNE SARAY KALINTILARI, ADALET KASRI ve KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ ’nin yapıldığı alanı gördükten sonra, Hızır ve İlyas Peygamberlerin bir gül ağacının dibinde buluştukları inancı olan Hıdrellez 'in Romanlardaki yansımasına şahitlik yapmak üzere KAKAVA ŞENLİK alanına gidiyoruz. KAKAVA ATEŞİ ’nin başında yerimizi alarak Baharın gelişine, romanların coşkusuna, kültürlerine, neşelerine bizler de ortak oluyor. Bu keyifli ve güzel birliktelik sonrası akşam yemeğimizi EDİRNE ‘ye özel yöresel lezzetlerden oluşan menu eşliğinde restorantta alıyoruz (ekstra) ve doyasıya canlı müzik eşliğinde eğleniyoruz. Yemek sonrasında otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.


2. Gün: (6 Mayıs – Çarşamba): Kakava Şenlik Alanı, Külliye, Şükrü Paşa Anıtı, Gelibolu, İzmir

Erken saatlerde rehberimizin belirleyeceği saatte otelden ayrılıyoruz. Erken saatlerde ayrılacağımız için otelde kahvaltı alma fırsatımız olmayacak. KAKAVA ŞENLİK alanına gidiyor ve şenlikleri izlemeye devam ediyoruz. Arınma ve doğanın uyanışını selamlamak için Roman Kızlarımızın TUNCA NEHRİ ’ne girişini ve danslarını izliyoruz. Sabahın erken saatlerindeki enerjilerine bizler de ortaklık ediyor ve kahvaltı yapmak için (ekstra) mola veriyoruz. Ardından Evliya Çelebi’nin; “dil ile tarif edilmez, kalemler ile yazılmaz” diye tarif ettiği darüşşifası ünlü SULTAN 2. BAYEZID KÜLLİYESİ ’ne giderek ziyaret ediyoruz. Ardından ŞÜKRÜ PAŞA ANITI ve BALKAN SAVAŞI MÜZESI ’ni ziyaret ediyor ve öğle yemeği için kısa bir mola veriyoruz. Edirne’nin ünlü Ciğerini tatma fırsatı bulduğumuz yemeğin sonrası Güzel EDİRNE ’ye veda ediyor ve GELİBOLU ’ya doğru hareket ediyoruz. VATAN ve HÜRRİYET ŞAİRİ NAMIK KEMAL ’in ANIT MEZARI ‘nı, GAZI SÜLEYMAN PAŞA CAMİ ve ANIT MEZARI ‘nı ziyaret ettikten sonra ve GELIBOLU KALESİ ’ni görüyor ve İZMİR ’e doğru hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz gerekli molaların ardından İZMİR ’e ulaşıyor ve bir daha ki GENÇAYSTAR organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Otobüs Güzergahı (İzmir Dışı) (00:00)
 • Üçyol Meydanı (21:00)
 • Lozan Meydanı (21:15)
 • Ksk Anıt (21:45)
 • Ksk Yunuslar (21:50)
 • Mavişehir Egepark Önü (22:00)

Tur Hareket Tarihleri:
04 Mayıs

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
04.05.2020599.00 TL
549.00 TL
- 599.00 TL
549.00 TL
0 - 6 Yaş 249.00 TL
7 - 12 Yaş 449.00 TL
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Edirne Kakava Şenlikleri Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 • ! İlgili tur programında; protokol ve buna benzer acenta tarafından tahmin edilemez engeller oluştuğunda programda değişiklik, rehber tarafından planlanabilir. Bu değişikliği turu satın almış tüm misafirlerimiz kabul etmiş sayılır.
 • Odaya konulan 3. Ve 4. Yatak için Orjinal yatak sözü verilmemektedir. Otelin müsaitliği dahilinde rica edilmektedir. Odaların tamamı Standart olup farklı oda talepleri için fiyat farkı olmaktadır.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. 17/27/31/46 kişilik turizm belgeli araçlardır.
 • Tur fiyatlandırmasında yer alan koltuk ücreti 2 yetişkin ile birlikte katılım gösteren 0-6 yaş içindir.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.