Orta & Batı Karadeniz Rüzgarı Turları 2021 Sezon

COVID-19 Sonrası gerekli tedbirler alınarak bu program revize edilmiştir.

Sizin İçin Tüm Önlemleri Aldık
Online Satın Al

COVID-19 Sonrası gerekli tedbirler alınarak bu program revize edilmiştir.

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu 9 aya varan taksitle online satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

AMASYA ‘DAN SİNOP ‘A, KASTAMONU ‘YA, SAFRANBOLU ‘YA

ORTA & BATI KARADENİZ RÜZGARI

1 Gece Sinop 1 Gece Safranbolu 1 Gece Bolu Konaklamalı

Çorum, Amasya, Sinop, Tarihi Sinop Cezaevi, Hamsilos, Erfelek Şelaleri, Safranbolu, Tokatlı Kanyonu, Cam Teras, Amasra, Bolu, Bolu Merkez, Yedigöller, Abant Gölü

2021 Tur Hareket Tarihleri (4 Gece – 4 Gün) 3 Gece Otel Konaklamalı

1.Tur: 12-16 Mayıs (Ramazan Bayramı), 2.Tur: 23-27 Haziran, 3.Tur: 20-24 Temmuz (Kurban Bayramı), 4.Tur: 26-30 Ağustos, 5.Tur: 29 Eylül-03 Ekim, 6.Tur: 13-17 Ekim, 7.Tur: 27-31 Ekim

Bu turda Erken Rezervasyon indirimimiz bulunmaktadır. Erken Rezervasyon indirimi acenta tarafından belirlenmiş kontenjan için geçerli olup, bu kontenjan bittiğinde fiyatlarımız kademeli olarak artış gösterecektir. Erken Ödeme için herhangi bir tarih bulunmayıp sadece belirli kontenjan içindir. Erken Al, Karlı Çık!

Tur Programı

1. Gün

1.GECE: İzmir`den Çıkış ve Yolculuk | 1.GÜN: Sungurlu, Çorum, Amasya, Samsun, Sinop

1.GECE: İzmir’den Çıkış ve Yolculuk

Saat: 18.00 ’de GİRNE BULVARI (Acenta Önü), 18.15 ’de MAVİŞEHİR (Ege Park AVM Önü), 18.25 ’de BOSTANLI (İskele Önü Durakları), 18.30 ’da KARŞIYAKA (Anıt Önü), 18.45 ’de LOZAN (Atatürk Lisesi Önü), 19.00 ’de ÜÇYOL (Şehirlerarası Otobüs Ofisleri Önü), 19.30 ’da BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs Önü) ’den siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. SALİHLİ, UŞAK, AFYON, ANKARA üzerinden yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

1.GÜN: Sungurlu, Çorum, Amasya, Samsun, Sinop

Sabah kahvaltımızı (ekstra) SUNGURLU ’daki tesislerde alıyor ve Leblebisiyle ünlü kentimiz ÇORUM ’da; leblebi alışverişi yaptıktan sonra ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA ’ya ulaşıyoruz. Yeşilırmak’ın iki yanına kurulmuş Milli Mücadele yıllarında önemli olaylara ev sahipliği yapmış Amasya girişinde hüzünlü biten bir aşk hikâyesi ile bizleri karşılıyor. Efsaneye göre; Ferhat’ın Şirin’i için azimle deldiği dağın eteğindeki SU KANALLARI ’nı görüyor ve FERHAT İLE ŞİRİN ‘de ilk anı fotoğrafımızı çektikten sonra ARKEOLOJİ MÜZESİ ’ne gidiyor ve dünyaca ünlü mumyaları görüyoruz. Daha sonra fikir-zikir ve şükür felsefesi üzerine kurulmuş olan II. BEYAZIT KÜLLİYESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Bizlere harika anlar yaşatacak ŞEHR-i AMASYA (MİNYATÜR MÜZESİ) ’nin ardından kente can veren Yeşilırmak ve görevini tamamlasa da hala kente görsel anlamda hizmet vermeye devam eden vefalı değirmenlerin eşliğinde ŞEHZADELER YOLU ’nda yürüyüşümüze başlıyoruz. ALÇAK KÖPRÜ ’yü, HELKIS KÖPRÜSÜ ’nü, KRAL MEZARLARI ’nı, HARŞENA KALESİ ’ni, KIZLAR SARAYI ve YALIBOYU EVLERİ ’ni görerek BİMARHANE ’ye (Tıp Müzesi) gidiyoruz. Ardından doyamadığımız şehir AMASYA ’dan ayrılıyor ve bu kez de Milli Mücadelemizin bir başka önemli noktası, Orta Anadolu’nun Karadeniz’e açılan kapısı SAMSUN’a gidiyoruz. Heinrich Krippel’İN 1932’de yaptığı dünyaca ünlü ATATÜRK HEYKELİ’nde fotoğraf çektirdikten sonra Kızılırmak’ın Sivas’tan başlayan yolculuğunun son bulduğu Samsun’un verimli topraklarına da ev sahipliği yaptığı ilçesi BAFRA üzerinden ülkemizin en kuzey uç noktası SİNOP ‘a doğru yol alıyoruz. Birçok ünlünün hikâyesine konu olan “Kimler geldi… Kimler geçti…” dedirten Türkiye’nin Alcatraz’ı “TARİHİ SİNOP CEZAEVİ” ni ziyaret ediyoruz. Ardından alacağımız kısa serbest zaman içerisinde dileyen yolcularımız bölgenin yaygın el sanatlarından olan Gemi Maketçiliği üzerine kurulu hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret edebilir dileyen yolcularımız da SİNOP KALESİ ‘ne ait burca çıkabilir ya da sahilde çay içebilirler. Ardından otelimize geçiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama SİNOP ‘daki otelimizde.

2. Gün

Hamsilos, Erfelek Şelaleleri, Kastamonu, Safranbolu

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra erken saatlerde yola çıkıyor ve HAMSİLOS KOYU‘na gidiyor ve kısa bir fotoğraf molasının ardından ERFELEK ŞELALERİ ’ne gidiyoruz. Ülkemizin pek çok takvim yaprağını süsleyen şelalerde alacağımız serbest zaman sonrası aracımıza dönüyor ve Mücadele yıllarında kahramanlıklarıyla adını tarihe yazdıran ilimiz KASTAMONU ‘ya doğru yola çıkıyoruz. KASTAMONU ’da; SAAT KULESİ, ŞERİFE BACI ANITI ve TARİHİ HÜKÜMET KONAĞI ‘nı görüntüledikten ve şehrin havasını soluduktan sonra, bu kez de ölümsüzlüğün sembollerinden sarımsağı ile ünlü adını ise bir sanat şaheseri olan köprüden alan TAŞKÖPRÜ ’de hatıra fotoğrafı çektiriyoruz. Sonrasında yolumuza devam ediyor ve SAFRANBOLU ’ya ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama SAFRANBOLU ‘daki otelimizde.

3. Gün

Safranbolu, Tokatlı Kanyonu, Kristal Teras, Amasra, Bolu

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra ilk olarak SAFRANBOLU ‘da İMREN LOKUMLARI ’nda izleyeceğimiz “Safranbolu Tanıtım Sunumu” nun ardından alışveriş için serbest zaman kullanıyor ve ardından sunumda izlediğimiz eserleri görmek üzere tarih kokan sokaklarında gezmeye başlıyoruz. CİNCİ HANI, HAMAMI, KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ, GÜNEŞ SAATİ, AKÇASI KANYONU ‘nu, DEMİRCİLER ÇARŞISI ’nı, ARASTASI ’nı, SAFRANBOLU EVLERİ ’ni görüyoruz. Daha sonra HIDIRLIK TEPESİ ’ne gidiyor ve bu kez de kuşbakışı izliyoruz. Ardından SAFRANBOLU ’ya veda ediyor ve TOKATLI KANYONU ’na gidiyoruz. Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan KRİSTAL TERAS ’ın üzerinden kanyonun vahşi manzarasını izledikten sonra AMASRA ’ya doğru yola çıkıyoruz. Anadolu’da başka bir örneği olmayan KUŞKAYASI YOL ANITI ’nı görüntülüyor, ESKİ ROMA YOLU ’nun o zamanki halini gözümüzde canlandırıyor ve Kitabelerini gözlemliyoruz. Ardından zamanı biraz daha ilerletiyor bu kez de BAKACAK TEPESİ ’nde; Fatih‘in ilk gördüğünde "Lala! Lala! Çeşm-i Cihan bu mu ola?" (Dünyanın gözleri) dediği anı düşünüyor, o halini hayal ediyor ve bizde anlarımızı fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. KÜÇÜK LİMAN ‘da TARİHİ ROMA KÖPRÜSÜ ‘nü ve TAVŞAN ADASI ‘nı gördükten sonra AMASRA KALESİ ‘ni, ÇEKİCİLER ÇARŞISI ’nı geziyor ve BÜYÜK LİMAN ‘da serbest zaman molası veriyoruz. Amastris ’in güzel şehrinden ve Karadeniz gezimizin son durağından güzel anılarla ayrılarak KÖROĞLU ’nun kenti BOLU’ya doğru yol alıyoruz. BÜYÜK CAMİ’nin önünde KÖROĞLU ve İZZET BAYSAL’ın da heykellerinin bulunduğu merkezde bir hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BOLU otelimizde.

4. Gün

Bolu, Yedigöller, Abant, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra erken saatlerde otelimizden ayrılarak minibüsler eşliğinde (Ekstra) YEDİGÖLLER ’e doğru yola çıkıyoruz. Büyük Göl, Küçük Göl, Derin Göl, Serin Göl, Nazlı Göl, Sazlı Göl ve İnce Göl isimli birbirinden harika yedi gölden oluşan, YEDİGÖLLER ’de yürüyüş yaptıktan sonra öğle yemeği molamızı (ekstra) alıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte minibüslerle merkeze geri dönerek, otobüsteki yerimizi alıyor ve muhteşem ABANT GÖLÜ’ne gidiyor ve turumuzun son ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 1350 metre yükseklikteki doğa harikası gölün etrafında alacağımız fotoğraf molaların ardından İzmir için hareket ediyoruz. İZMİT, BURSA, SUSURLUK, BALIKESİR güzergâhını takip ederek, kısa molalar sonrasında gece geç saatlerde İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka GENÇAYSTAR seyahatinde tekrar karşılaşmayı umarak ayrılıyoruz.

ÖNEMLİ NOT: Yol yoğunluğu, trafik, sis ve hava şartlarına bağlı olarak İzmir’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. O sebeple dönüş bileti, uçak bileti gibi planlarınızı bir sonraki güne göre yapmanızı öneriyoruz.Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Otobüs Güzergahı (İzmir Dışı) (00:00)
 • Girne Bulvarı Acenta Önü (18:00)
 • Mavişehir Egepark Önü (18:15)
 • Bostanlı İskele Önü (18:25)
 • Ksk Anıt (18:30)
 • Lozan Meydanı (18:45)
 • Üçyol Meydanı (19:00)
 • Bornova Ege Üni. Kampüs (19:30)

Tur Hareket Tarihleri:
29 Eylül • 13, 27 Ekim

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
29.09.20211.199,00 TL
1.099,00 TL
1.699,00 TL
1.499,00 TL
1.199,00 TL
1.099,00 TL
0 - 6 Yaş 549,00 TL
7 - 12 Yaş 899,00 TL
Taksitler »
13.10.20211.199,00 TL
1.099,00 TL
1.699,00 TL
1.499,00 TL
1.199,00 TL
1.099,00 TL
0 - 6 Yaş 549,00 TL
7 - 12 Yaş 899,00 TL
Taksitler »
27.10.20211.199,00 TL
1.099,00 TL
1.699,00 TL
1.499,00 TL
1.199,00 TL
1.099,00 TL
0 - 6 Yaş 549,00 TL
7 - 12 Yaş 899,00 TL
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Orta & Batı Karadeniz Rüzgarı Turları 2021 Sezon Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

 

 

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Odaya konulan 3. ve 4. Yatak için Orjinal yatak sözü verilmemektedir. Otelin müsaitliği dahilinde rica edilmektedir. Odaların tamamı Standart olup farklı oda talepleri için fiyat farkı olmaktadır. 
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Tur fiyatlandırmasında yer alan koltuk ücreti 2 yetişkin ile birlikte katılım gösteren 0-6 yaş içindir.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları

 • Erken Rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan programlarımızda iptal & değişiklik hakkı bulunmamaktadır. Seyahat Sigortası İptal ve Güvence Paketi alan misafirlerimiz sigorta paketini alıp, rezervasyonlarını tamamladıkları tarihten tur tarihine kadar yaşadıkları olumsuzluklar için sigorta ve güvence altındadır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller ne yazık ki sigorta kapsamına girmemektedir.

İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.