Ana Sayfa Turlar Uzak Rotalar Afrika Büyüsü - Guney Afrika - Victoria Şelaleleri - Botswana ( Ramazan Bayramı )
Tur Kodu: Gncvac01

Afrika Büyüsü - Guney Afrika - Victoria Şelaleleri - Botswana ( Ramazan Bayramı )

***Tüm Turlar Dahil***

Cape Town –Pilanesberg Milli Parkı –Johannesbourg – Victoria Şelaleleri – Kesane Milli Parkı ( Botswana) Uçak 8 Gece 9 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Havalimanı Kapı Vizesi

Tur Programı

1. Gün
1. Gün
İstanbul - Cape Town

İstanbul Yeni  Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 23:20’de rehberiniz ile  buluşma . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk  Havayolları’nın TK44 sefer sayılı uçuşu  ile saat 01:50’de Cape Town’a  hareket. Gece uçak yolculuğu.Yerel saat ile 11:25’de Cape Town’a varış ve bizi bekleyen özel aracımız ile şehir turu için hareket ediyoruz Afrika kıtasının en modern şehirlerinden biri olan Cape Town 1488’de Portekizli denizci Bartelemeu Dias tarafından keşfedilmiştir.Önce Boerler sonrasında ise İngilizler tarafından yönetilen şehir 1652 yılında Güney Afrika’da kurulan ilk Avrupa yerleşimidir. Şehir turumuz sırasında ; Ümit Kalesi  Parlamento Binası ve Company Bahçeleri ile bu kozmopolit şehrin önemli noktalarını göreceğiz. Turumuzun ardından Cape Town’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
PORTSWOOD HOTEL 4*- CAPE TOWN https://www.legacyhotels.co.za/hotels/portswood-hotel

2. Gün
2. Gün
Cape Town ( Duike Adası - Chapman's Peak - Boulders Penguen Plajı) - Ümit Burnu

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile  Atlantik Okyanusu’nun sevimli canlıları ile tanışmak üzere Cape Peninsula turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Afrika’nın kürklü fokları ile tanışağımız Duiker Adası olacak. Hautbay’dan kısa bir tekne yolculuğu ile ulaşacağımız Duiker Adası’nın üzerinde yüzlerce kürklü foku görecek ve fotoğraflama imkanına sahip olacağız. Sonrasında ise muhteşem Atlantik Okyanusu manzaraları eşliğinde  Chapman’s Peak’ten geçerek  Afrika Penguenlerinin  yaşadığı Boulders Plajında bulunan milli parkı ziyaret edeceğiz.  Granit kayalar arasında bulunan plaj dünyada nadir olarak penguen kolonilerinin yaşadığı ve çok yakından görülebildiği  korunaklı alanlardan bir tanesidir. Gezimizin ardından öğle yemeği için lokal bir restorana gidiyoruz. Yemek sonrası ise Afrika kıtasının en güney ucu olarak kabul edilen ve geçmişte denizcilerin etrafını dolaşmak için büyük çabalar sarf ettiği “ Fırtınalar Burnu” olarak ta adlandırılan Ümit Burnu’nu ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi  meşhur “ Cape of Good Hope” tabelesının önünde çektireceğimiz fotoğraflar ile ölümsüzleştirdikten sonra otelimize geri dönmek üzere yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
3. Gün
Cape Town ( Masa Dağı - Franschhoek Kasabaları)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek Cape Town gezimiz için hareket ediyoruz. İlk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Doğu ve Batı Cape Flora Alanı’nın bir parçası olarak milli parkın içersinde bulunan  Masa Dağı “ Table Mountain” ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Belli bir noktadan sonra teleferik ile zirveye tırmanıp buradan Robben Island , Cape Town şehri ve Atlantik Okyanusu’nun muhteşem manzaralarını seyrediyoruz.Hava koşulları izin verirse buradan 360 derece Cape Town manzarasını fotoğraflayabilirsiniz.  Sonrasında ise rotamız Cape Town’un doğusunda bulunan Stellenbosh ve ülkenin “ Mutfak Başkenti” Franschhoek Kasabaları olacak. Önce KVW çiftliğinde dünyanın en büyük şarap fıçılarını görebileceğiniz mahzenleri gezecek ve üretim hakkında bilgi alacağız.Sonrasında ise Dünyaca ünlü Güney Afrika ve Brandy’lerinden tadacağız. Ziyaretimizin ardından lokal bir restoranda öğle yemeğimiz  sonrası  Güney Afrika’nın en güzel kasabası kabul edilen ve Fransızlar tarafından kurulmuş olan  Franschhoek kasabasında hareket ediyoruz. Bu şirin kasabanın sokaklarını keşif ve alış veriş için serbest zamanımız olacak.. Gezimizin bitiminde Cape Town’a dönüyoruz. Akşam yemeğinizi birbirinden güzel restoranların bulunduğu Waterfront bölgesinde alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.
*** Masa Dağı’na çıkan teleferikler havanın çok rüzgarlı olduğu zamanlarda  çalışmayabilir. Sis olması durumunda ise Masa Dağı’nın tepesinde görüş engeli oluşabilir ***

4. Gün
4. Gün
Cape Town - Aslan Parkı - Pilanesberg Milli Parkı

Sabah erkenden odalarımızı boşaltıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. ( uçak saatine göre kahvaltı box olarak alınabilir) Yerel hava yolları ile saat 07:50’de Lanseria’a uçuyoruz. Yaklaşık  2 saatlik bir uçuşun ardından saat 09:45’te  Lanseria havalimanına varıyor  ve bizi bekleyen aracımız ile Aslan Parkı’na hareket ediyoruz. Burada korunaklı alanlarda yaşayan bir Afrika aslanı ve beyaz aslanları görme imkanına sahip olacağız. Aynı zamanda parkta bulunan çita ve ya yavru aslanları ile fotoğraf çektirebileceğiz. Burada vereceğimiz serbest öğle yemeği molasının ardından Pilanesberg Milli Park’ında bulunan lodge’mize hareket ediyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.

5. Gün
5. Gün
Pilanesberg Milli Parkı - Sun City - Pilanesberg Milli Parkı
Gün doğumu ile beraber uyanıyor ve henüz güneşin yakıcı ışınları ile ısınmaya başlayan Afrika savanlarında sabah safarimize çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek safarimizin ardından otelimize dönüyor ve kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası adeta bir vaha gibi milli parka 15 dakika mesafede konuşlanmış olan muhteşem oteller kompleksi Sun City’i görmek için yola çıkıyoruz. Burada bulunan meşhur Palace Otel’i , devasa dalga havuzunu ve kompleks içerisinde bulunan minik hayvanat bahçesini görebilirsiniz. Sun City’de alacağımız öğle yemeğinin ardından otelimize dönüyoruz. Akşamüzeri ise gerçek Afrika yaşamı ile tanışmak üzere Milli Park’ın içerisinde safarimize başlıyoruz. Yaklaşık 2.5 saat sürecek maceralı safarimiz sırasında Afrika’nın beş büyükleri olarak anılan aslan , buffalo , fil , zürafa ,gergedan gibi canlıların yanı sıra zebralar , antiloplar , vahşi köpek , çakal, leopar  ve yüzlerce kuş çeşidini doğal yaşamları içerisinde görme imkanına sahip olacağız. Safarimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi  açık büfe olarak otelimizde alacağız. Konaklama otelimizde.

KWA MARİTANE  BUSH LODGE – PİLANESBERG https://www.legacyhotels.co.za/hotels/kwa-maritane-bush-lodge

6. Gün
6. Gün
Pilanesberg Milli Parkı - Lesedi Kültür Köyü - Johannesburg

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Johannesburg’a gitmeden önce yolumuz üzerinde bulunan Lesedi Kültür Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Burası Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin zamanında yaşadığı evleri , yaşam şekilleri , gelenekleri  ve kültürlerine ışık tutan keyifli bir tesis. Önce sırasıyla Zulu –Xhosa-Basotho ve Pedi köylerini gezecek ardından  Afrika yerel dans gösterisi izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi burada geleneksel Afrika yemeklerinin servis edildiği açık büfe restoranda alacağız. Yemeğin ardından Johannesburg’a doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Nelson Mandela Meydanı’nda bulunan otelimize yerleşiyoruz. Otelinizin içinden ulaşabileceğiniz alış veriş merkezini ziyaret edebilirsiniz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
DA VİNCİ HOTEL 5* - JOHANNESBOURG https://www.legacyhotels.co.za/hotels/davinci-hotel-and-suites

7. Gün
7. Gün
Johannesburg - Victoria Şelaleleri ( Zimbabwe)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Johannesburg havalimanına hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile saat 11:25’de  hareket ediyor ve  1,5 saatlik uçuşun ardından saat 13:05’de  Zimbabwe’de bulunan Victoria Falls havalimanına varıyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz.  Akşam üstü Zimbabwe ve Zambia’nın arasından geçen ve Victoria Şelaleleri’ne suyunu veren Zambezi Nehri’nde keyifli bir tekne turuna çıkacağız. Turumuz sırasında muhteşem manzaraların yanı sıra akşamüzeri su içmek için nehir kenarına gelen filler , hipopotomlar ve bir çok hayvanı görme şansına sahip olabiliriz. Gün batımını teknede ikram edilen içkilerimizi yudumlarken izledikten sonra turumuz sona eriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği  ve konaklama otelimizde.
ILALA LODGE – VICTORIA FALLS https://www.ilalalodge.com

8. Gün
8. Gün
Victoria Şelaleleri - Botswana ( Kesane Milli Parkı)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Dünyanın 8 harikasından biri kabul edilen Victoria Şelalleri’ni yakından görmek üzere Şelaleleri içersinde barındıran Milli Parka gidiyoruz. Etap etap Şelaleleri her yönden görebilme ve fotoğraflama imkanına sahip olurken aynı zamanda flora ve fauna hakkında da bilgiler alacağız. Öğle yemeğimizi şelale manzarasına karşı lokal bir restoranda aldıktan sonra Botswana’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden bıradaki lodge’mize yerleşiyoruz. kısa bir dinlenmenin ardından hemen otelimizin önünde bulunan tekneler ile Chobe Nehrin’de günbatımı safarisine çıkıyoruz. Namibya , Botswana , Zambia ve Zimbabwe’nin buluştuğu konumda yer alan Chobe Nehri ve etrafındaki milli park bir çok vahşi hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Safari boyunca birçok Hipopotom , Timsah , Afrika balıkçıl kartalı , nehir kenarında buffalo , zürafa , fil ve benzeri bir çok canlıyı görme şansına sahip olacağız. Teknede muhteşem manzara ile günbatımını izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
CRESTA MOWANA SAFARİ RESORT & SPA – BOTSWANA https://www.crestahotels.com/hotels/botswana/cresta-mowana-safari

9. Gün
9. Gün
Botswana - Victoria Şelaleleri - Johannesburg - İstanbul

Sabah erkenden Botswana’daki Kesane Milli Parkı’nın muhteşem vahşi doğasını bir de karadan keşfetmek için sabah safarisine çıkıyoruz. 2 Saat sürecek safarimizin ardından otelimize dönüyor ve kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyor ve Victoria Falls havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yerel havayolları ile  saat 13:55’de Johannesburg’a uçuş ve 15:05’te  varışımızın ardından uçak değiştirme. Türk Havayolları’nın TK43 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:55’de İstanbul’a hareket. Gece uçak yolculuğu. Sabah saat 05:55’de(14.04.2024) İstanbul’a varış . Turumuzun sonu.
*** Programda belirtilen ara uçuş saatlerinde değişiklik olabilir ***
*** Güney Afrika ve diğer ülkelerdeki otellerde TRPL ( Üç Kişilik Oda ) ülke kuralları gereği mevcut değildir.
*** Kapı vize ücretleri ilgili ülkeler tarafından revize edilebilir ***
*** Tüm tur boyunca 5 öğle yemeği – 6 Akşam yemeği dahildir.

Ekstra Tur Seçenekleri


Yardımcı Olabilir miyiz?

Aradığınız tatili bulamadınız mı? Bizi arayın veya aranma talebi bırakın yardımcı olalım

Türkiye'nin Her Yerinden
08504412525

Whatsapp Destek Hattı (09.00-18.00) | Numaraya tıkla, konuş!

0530 665 17 88
0554 980 98 31
0539 599 16 19
0543 718 67 27

→ Yurt dışı Turlarımıza Ön Ödeme yaparak fiyatınızı Eur. cinsinden sabitleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Turunuzu seçip, ön ödeme yaparak rezervasyonunuzu tamamlayarak, tur tarihine kadar taksitle ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

→ Yurt içi Turlarımızı kredi kartı ödeme avantajları ile 12 aya varan taksit seçeneklerimiz ile satın alabilirsiniz. Star İptal Güvence Paketi satın alarak,
72 Saat Kala İptal Hakkı ile koruma altına alabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul /Cape Town, Johannesburg /İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Cape Town / Lanseria uçak bileti
 • Yerel Hava Yolları ile Johannesburg /Victoria Falls / Johannesburg uçak bileti
 • Cape Town’da 4 yıldızlı otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Cape Town’da lokal restoranda 1 Akşam yemeği
 • Tam gün Ümit Burnu turu ( öğle yemeği dahil)
 • Tam gün Masa Dağı ve Şarap Bağları Turu ( öğle yemeği dahil)
 • Pilanesberg’de 1.sınıf Lodge de 2 gece yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı ve akşam yemeği dahil)
 • Aslan Parkı Ziyareti
 • Lesedi Kültür Köyü Ziyareti ( öğle yemeği dahil)
 • Sun City gezisi ( öğle yemeği dahil
 • Pilanesberg Milli Parkı’nda sabah ve akşam safarisi
 • Johannesburg’ta 5 yıldızlı otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Johannesburg’ta lokal restoranda 1 Akşam yemeği
 • Victoria Falls’ta 1.sınıf lodge’de 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Victoria Falls Şelaler Turu ( öğle yemeği dahil)
 • Zambezi Nehri’nde tekne turu ( limitsiz içki dahil
 • Botswana ‘da 1 gece 4*Lodge’de kahvaltı dahil konaklama
 • Chobe Nehri’nde tekne safarisi
 • Chobe Milli Parkında sabah kara safarisi
 • Tüm şehirler arası transferler.
 • Tur boyunca tecrübeli  Türkçe rehberlik hizmeti
 • Lokal rehberlik hizmetleri ve bahşişler
 • Zorunlu Seyahat sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Zimbabwe Kapı vizesi 45 USD ( Ülke girişinde kapıda ödenecektir)
 • Programda belirtilmeyen her türlü hizmet
 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti *** Ara uçuşlarda bagaj hakkı kişi başı tek parça ve 20 kilodur. Kabin bagajı hakkı kişi başı 8 kilodur***
Sık Sorulan Sorular

Fiyatlar


Maximum Vade Farksız 2 Taksit
Vakıfbank Vade Farksız 2 Taksit
Axesscard Vade Farksız 5 Taksit
Diğer Tüm Kartlara Vade Farksız 2 Taksit
Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Vakıfbank, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Afrika Büyüsü - Guney Afrika - Victoria Şelaleleri - Botswana ( Ramazan Bayramı ) Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.