Ana Sayfa Turlar Uzak Rotalar Hindiçin Rüyası Vietnam - Laos - Kamboçya
Tur Kodu: Gncvac02

Hindiçin Rüyası Vietnam - Laos - Kamboçya


Hanoi - Halong Bay - Luang Prabang - Siem Reap - Saigon Uçak 9 Gece 11 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Havalimanı Kolay Vize

Tur Programı

1. Gün
1. Gün
İstanbul - Hanoi

İstabul Yeni  Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 23:40’da (01 Martı 02 Marta bağlayan gece) rehberiniz ile buluşma.  .Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK164 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:05’de Hanoi’ye uçuş. Gece uçak yolculuğu. Yerel saat ile 15:25’de Hanoi’ye varış ve bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Apricort Hotel / Sketch Room

https://apricothotels.com/

2. Gün
2. Gün
Hanoi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ,tam günlük Hanoi turumuz için hareket ediyoruz. Tek sütunlu Pagoda , Başkanlık Sarayı ve Ho Chi Minh Mozalesii’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Vietnam’ın ilk üniversitesi olan 11. Yüzyılda kurulan Edebiyat Tapınağı’nı görüyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Vietnam’da yaşayan 54 değişik etnik grubun kültürünü yakından tanıyabileceğimiz Etnografya Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında Vietnam’ın eski mahallelerinde tuk tuklar ile keyifli bir gezi yapacağız. Tuk tuk gezimizin ardından , Hoan Kiem Gölü’nde bulunan kutsal tapınağı görüyor ve gölün hemen önünde sergilenen Vietnam’a özgü Su Kuklası Tiyatrosu’nun mükemmel bir gösterisini izliyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

3. Gün
3. Gün
Hanoi - Halong Bay

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Vietnam’ın doğa harikası Kızılırmak deltası yolunun muhteşem manzaraları eşliğinde Halong Körfezi’ne geliyoruz. Burada bulunan teknemizdeki odalarımıza yerleşiyoruz. Binlerce adacıktan oluşan Halong Körfezi’nde muhteşem bir lagünün ortasına demirlenmiş olan teknemizin hemen yanından denize girebilir , manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Rehberiniz tarafından belirlenecek saatte yaklaşık yarım saat süren Vung Vieng isimli balıkçı köyünü gezeceğiz. Öğle ve akşam yemeğimizi teknemizde deniz mahsülleri eşliğinde alacağız. Konaklama teknede.
Athena Luxury Cruise 5* / Executive Suit – Balkonlu

https://athenacruise.com
Not : Halong Bay ‘de teknede  su kayağı benzeri aktiviteler ücretlidir.

4. Gün
4. Gün
Halong Bay - Hanoi - Luang Prabang

Sabah erkenden teknemizde uyanıyoruz. İsteyen misafirlerimiz güvertede Tai Chi yapabilirler. Teknemizde alacağımız brunch’ın ardından odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan  Laos’un Luang Prabang şehrine uçmak için havalimanına hareket ediyoruz. Yerel  Havayolları ile   saat 19:10’da  Luang Prabang’a uçuş ve 20:20’de varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.( Kahvaltı ve öğle yemeği brunch şeklinde alınacaktır)
The Grand Luang Prabang  Hotel 5* /Deluxe Oda

https://www.grandluangprabang.com/

5. Gün
5. Gün
Luang Prabang

Sabah çok erken uyanarak ,altın kaplı kubbeleri ile tapınakların üzerinden güneşin doğuşunu izleyebileceğimiz , yüzlerce rahibi sabah ritülelerini görebileceğimiz Pak Ou Nehri üzerinde bir geziye çıkıyoruz.Gezimiz sırasında yüzlerce Buda heykelinin korunduğu Tham Ting ve Tham Phum Mağaralarını göreceğiz. Ardından otelimize dönüyor ve kahvaltımızı alıyor. Kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ediyor ve Laos halkının ipek kumaşlar ve kağıtlar hazırladıkları merkez olan Ban Xang Hong’u ziyaret ediyoruz. Lokal bir restoranda  alacağımız öğle yemeğinin ardından Luang Prabang’a dönüyor ve yere kadar uzanan çatılarıyla şehrin en güzel ibadet yeri olan Wat Xieng Thong Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Bunun yarı sıra Wat Visoun Stupası , Srilankalese stili That Makro Tapınağı , Wat Aham Şapeli ve beş katlı Wat Mai görceğimiz diğer önemli yerler olacak. Akşam üstü güneşin batışını izlemek üzere Phousi Tepesi’ne çıkacağız.Burada renkli gece pazarını da görme imkanımız olacak. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

6. Gün
6. Gün
Luang Prabang - Siem Reap

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve etnik azınlıkların yaşadığı geleneksel Laos köyleri olan Ban Ouay , Ban Ou ve Ban Thapene köylerini ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise geleneksel el sanatlarında çok becerikli olan Khumu etnik topluluğunun yaşadığı Ban Phanom köyüne gideceğiz. Aynı zamanda burada bulunan ve bir doğa harikası olan Khouangsi Şelalesi’ni ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından havalimanına transfer oluyor ve Vietnam Havayolları’nın VN931 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:40’ta  Siem Reap’a uçuyoruz. Saat 16:10’da varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Lotus Blanc  Hotel 5*  /Deluxe oda
https://www.lotusblancresort.com/

7. Gün
7. Gün
Siem Reap

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ve büyüleyici Angkor Wat Tapınaklar bölgesine gidiyoruz. 9. Ve 13. Yüzyıllardan kalma ve bir çok tapınağın iç içe geçtiği Angkor Wat ,klasik Khmer mimarisinin doruk noktasıdır. Bu muhteşem arkeoloji parkında Güney Kapısı , Baphoun ve Phimeanakas Tapınakları , File Terasları , Kral Leper ve gizemli gülen Bayon anıtları hakkında bilgiler alıyoruz. Ta Prohm , Banteay Kdei , Takeo , Thommanon , Chau Sayi Thevoda Tapınakları ve Sras Srang Banyosu göreceğimiz yerler arasındadır.1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve gördüğünüzde büyülü bir mistik atmosfere bürüneceğiniz Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

8. Gün
8. Gün
Siem Reap - Saigon

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve kutsal khmer halkının hayatını görmek ve yüzen köyleri ziyaret etmek üzere Tonle Sap Gölü’nde keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Gezimizin bitiminde  otelimize dönüyor ve odalarımızı boşaltıyoruz. Öğle ve Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Akşam yerel havayolları ile saat 21:35’de Saigon’a uçuyoruz. Saat 22:55’de  varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile buradaki otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.
Grand Hotel 5* / Premium Deluxe Oda

https://www.hotelgrandsaigon.com/

9. Gün
9. Gün
Saigon (Ho Chi Minh ) - Chu Chu Tünelleri

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Vietkonglar’ın Amerikan saldırıları sırasında kullandıkları tünelleri görmek için Chuchi’ye geliyoruz. Cu Chi tünelleri şehrin yer altı sisteminde 200 kilometre boyunca uzanmaktadır ve burası Amerikan savaşı sırasında çok önemli  bir rol oynamıştır. Tünel sisteminin içerisinde yaşam alanları , silah fabrikaları , hastaneler , emir merkezleri ve konaklama imkanları mevcuttur. Tünelleri geziyor ve hakkında detaylı bilgiler alıyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız   öğle yemeğinin  ardından yapacağımız şehir turumuzda ; Eski Başkanlık Sarayı , Savaş Müzesi , Notre Dame Katedrali ,Posta ofisi , Belediye Sarayı ,Opera Binası ve Ben Thanh Pazarı göreceğimiz önemli noktalar. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

10. Gün
10. Gün
Saigon ( Mekong Delta ) - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Saigon’un hareketli şehir yaşamını ardımızda bırakarak, Mekong Deltasında bulunan My Tho’ya hareket ediyoruz. Burada yapacağımız gezimiz sırasında yüzen köyleri , Mekong Nehri’nin bereketli topraklarından faydalanan yerel halkın yaşamını göreceğiz. Tipik bir delta evini at arabası ile ziyaret edecek , pazarda satılan birbirinden değişik tropikal meyveleri tatma imkanına sahip olacağız.Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında lokal bir restoranda alacağız.Gezilerimizin bitiminde Hindiçin bölgesinin bu değişik ülkesine hoşça kal diyor ve havalimanına transfer oluyoruz.  Türk Havayolları ‘nın TK 163 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:40’ta İstanbul’a hareket. Saat 05:00’da ( 12.03.2024 ) İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Ekstra Tur Seçenekleri


Yardımcı Olabilir miyiz?

Aradığınız tatili bulamadınız mı? Bizi arayın veya aranma talebi bırakın yardımcı olalım

Türkiye'nin Her Yerinden
08504412525

Whatsapp Destek Hattı (09.00-18.00) | Numaraya tıkla, konuş!

0530 665 17 88
0554 980 98 31
0539 599 16 19
0543 718 67 27

→ Yurt dışı Turlarımıza Ön Ödeme yaparak fiyatınızı Eur. cinsinden sabitleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Turunuzu seçip, ön ödeme yaparak rezervasyonunuzu tamamlayarak, tur tarihine kadar taksitle ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

→ Yurt içi Turlarımızı kredi kartı ödeme avantajları ile 12 aya varan taksit seçeneklerimiz ile satın alabilirsiniz. Star İptal Güvence Paketi satın alarak,
72 Saat Kala İptal Hakkı ile koruma altına alabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul / Hanoi , Saigon / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Yerel Havayolları ile Hanoi –Luang Prabang tek yön uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Luang Prabang –Siem Reap tek yön uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Siem Reap - Saigon uçak bileti
 • Hanoi’de 5 yıldızlı otelde 2 gece Halong Bay’da 5*yıldızlı Junk Bot’ta 1 gece ,,Luang Prabang’ta 5 yıldızlı otelde 2 gece ,Siem Reap’ta 5 yıldızlı otelde 2 gece ,Saigon’da 5 yıldızlı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • 8 adet öğle yemeği ( Teknede brunch şeklinde alınacaktır)
 • 9 adet akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vietnam vize bedeli 110 USD (Vize işlemleri için yanınızda 2 adet fotoğraf bulundurmanız gerekmektedir) Yeşil Pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Laos Vize bedeli 85 USD Vize işlemleri için yanınızda 2 adet fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir) Yeşil Pasaporta vize gerekir
 • Kamboçya vize bedeli 30 USD ( Ülke girişinde ödenecektir. Vize işlemleri için yanınızda 2 adet fotoğraf bulundurmanız gerekmektedir) Yeşil Pasaporta Vize gerekir
 • Kişisel harcamalar
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
Sık Sorulan Sorular

Fiyatlar


Maximum Vade Farksız 2 Taksit
Vakıfbank Vade Farksız 2 Taksit
Axesscard Vade Farksız 5 Taksit
Diğer Tüm Kartlara Vade Farksız 2 Taksit
Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Vakıfbank, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Hindiçin Rüyası Vietnam - Laos - Kamboçya Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.